Viļānu pilsētas bibliotēkā uzstādīts grāmatu saņemšanas un nodošanas punkts

Pagastu ziņas

Rēzeknes novada Viļānu pilsētas bibliotēkā tika īstenots projekts sadarbībā ar Zemkopības ministriju un Lauku atbalsta dienestu.

Lauku atbalsta dienests apstiprināja Rēzeknes novada pašvaldības iestādes “Viļānu apvienības pārvalde”  projekta pieteikumu: Atklāta projektu iesniegumu konkursa Latvijas Lauku attīstības programmas 2014. - 2020.gadam apakšpasākuma: 19.2 "Darbības īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju" aktivitātes: 19.22.02 "Iedzīvotāju iniciatīvu attīstība, mūžizglītība" projekta iesniegumu “Grāmatu saņemšanas un nodošanas punkts Viļānu pilsētas bibliotēkā” (22-01-AL15-A019.2202-000007), kas tika iesniegts Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) Latvijas Lauku attīstības programmas 2014. – 2020. gadam apakšpasākuma „Darbības īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” ietvaros. Projektu konkursu izsludināja biedrība “Rēzeknes rajona kopienu partnerība”.

Projekta mērķis ir veicināt informācijas pieejamību un tās apriti Viļānu apvienības iedzīvotāju vidū, nodrošinot aktīvo cilvēku līdzdalību grāmatu izmantošanā. Iegūstot jaunas zināšanas un informāciju ikkatrs grāmatu saņemšanas un nodošanas punkta apmeklētājs spēs pašizglītoties, apgūs jaunas prasmes, ceļot savu, ģimenes un tuvinieku sociālo labklājību, attīstot iniciatīvu un mūžizglītību. Grāmatu lasīšana veicina veiksmīgu mācību procesa nodrošināšanu. Lasīšana attīsta cilvēka iekšējo emocionālo pasauli.  Svarīgi, ka lasīšana veicina arī kultūrmantojuma saglabāšanu no paaudzes paaudzē. Tiks motivēta un izglītota sabiedrība, kur ik viens varēs saņemt pieejamu pakalpojumu sev izdevīgā laikā. Grāmatu saņemšanas un nodošanas punkta pieejamība būs atbilstoša epidemioloģiskajam režīmam, kas bija ļoti aktuāls pēdējo divu gadu laikā. Tiks nodrošināta sakārtota un labvēlīga vide bibliotēkas apmeklētājiem. Motivēta un izglītota sabiedrība, kurai ir pieejama kvalitatīva bezkontakta grāmatu saņemšana un nodošana.

Projekta kopējās izmaksas ir EUR 5082,00 no kurām publiskais finansējums ir EUR 4573,80. Līdzfinansējumu EUR 508,20, ko  nodrošinās pašvaldība.

Informāciju sagatavoja Viļānu pilsētas bibliotēka.

Vairāk informācijas par Eiropas Lauksaimniecības fondu lauku attīstībai pieejams Eiropas Komisijas tīmekļa vietnē: http://ec.europa.eu/agriculture/rural-development-2014-2020/index_lv.htm