Visi Rēzeknes novada vidusskolu 10. klašu skolēni saņems portatīvos datorus

19.08.2021

Izglītība

Jau februārī Rēzeknes novada pašvaldība lēma, ka jaunajā mācību gadā Rēzeknes novada vidusskolu desmito klašu skolēni, neatkarīgi no deklarētās dzīvesvietas, saņems portatīvo datoru personīgā lietošanā.

1. jūlijā, pēc apvienošanās ar Viļānu novadu, tika meklētas iespējas ar portatīvajiem datoriem nodrošināt arī Viļānu vidusskolas 10. klases audzēkņus. Budžetā rasti papildu līdzekļi, lai iegādātos vēl 30 datorus, tā kopumā Rēzeknes novada skolēniem nopirkti 110 datori par kopējo summu 75,5 tūkstoši Eur. Šobrīd visi datori jau ir piegādāti un pašvaldības informācijas tehnoloģiju speciālisti tajos instalē nepieciešamo programmatūru.

Kopumā datorus saņems sešu Rēzeknes novada vidusskolu (Viļānu vsk., Maltas vsk., Kaunatas vsk., Nautrēnu vsk., Dricānu vsk., Lūcijas Rancānes Makašānu amatu vsk.) 10. klašu skolēni, kuri tos varēs izmantot gan ikdienas mācību procesa modernizēšanai, gan iespējamai attālināto mācību nodrošināšanai.

Datori tiks piešķirti, uzsākot mācības Rēzeknes novada vidusskolu 10. klasē pēc 6. septembra, kad tiks fiksēts precīzs skolēnu skaits. Ar jauniešu vecākiem vai likumīgajiem pārstāvjiem pašvaldība noslēgs līgumu par datora nodošanu skolēna personīgajā lietošanā ar noteiktām atkāpēm par iespējamu klēpjdatora atgriešanu, ja kādu iemeslu dēļ mācības tiks pārtrauktas. Beidzot vidusskolu, absolvents datoru varēs paturēt.

Madara Bērtiņa,
Rēzeknes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste