18. marts – Pasaules miega diena

18. martā tiek atzīmēta Pasaules miega diena ar mērķi palielināt sabiedrības izpratni par veselīgu miegu un tā ieguvumiem. Šogad Pasaules miega dienas tēma un sauklis ir “Kvalitatīvs miegs, vesels prāts, laimīga pasaule”, vēršot uzmanību tādiem jautājumiem kā – kvalitatīva miega ietekme uz cilvēka psihisko veselību un koncentrēšanās spējām, kā arī noguruma izraisītu fizisku, psihisku un emocionālu nomāktību. Ikvienam jāatceras, ka kvalitatīvs miegs ir cilvēka veselības pamatā! 

Šogad Pasaules miega dienas ietvaros Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) speciālisti ir izstrādājuši INFOGRAFIKU par miega higiēnu, skaidrojot vienkāršus veidus, kā uzlabot miegu ikdienā.

Papildus SPKC speciālisti ir sagatavojuši īsu un vienkāršu spēli “Veselīga miega BINGO”, kur katram ir iespēja uzzināt, kādus veselīga miega režīmu veidojošus paradumus jau pielietojam ikdienā un kuriem paradumiem būtu nepieciešams pievērst papildu vērību, lai uzlabotu sava miega kvalitāti. Spēli nosūtām pielikumā pdf formātā ērtākai izmantošanai arī drukātā formātā. 

Tāpat aicinām apskatīt arī līdz šim SPKC izstrādāto infografiku par veselīgu miegu, kā arī iepazīties ar citiem SPKC izstrādātajiem informatīvajiem materiāliem, kas ir pieejami SPKC mājaslapā 

Click to listen highlighted text!