Aicina apmeklēt ikgadējo pasākumu “Lauku diena” Viļānos

13. jūlijā Agroresursu un ekonomikas institūts un Latgales lauksaimniecības zinātnes centrs (LLZC) sadarbībā ar Rēzeknes novada pašvaldību organizē ikgadējo Lauku dienu, uz kuru aicina visus lauku uzņēmējus un zemniekus, kuri vēlas saņemt nozīmīgu informāciju savu saimniecību attīstībai.

Lauku dienas norises vieta: LLZC demonstrējuma lauki pie autoceļa A12 (Jēkabpils – Rēzekne – Ludza – Krievijas robeža (Terehova)), ceļa posmā aptuveni 3 km no Viļāniem virzienā uz Rēzekni. Pasākuma “Lauku diena” ietvaros būs iespēja uzzināt par jaunākajām aktualitātēm laukaugu audzēšanā, iegūt sev interesējošu informāciju par novitātēm augu aizsardzības līdzekļu un mēslojuma jomā, kā arī apskatīt tehnikas demonstrējumus un iegādāties sadzīvei un ikdienai noderīgas lietas amatnieku tirdziņā.

“Lauku diena” dod iespēju ieskatīties dažādu kultūru audzēšanā un selekcijā. Apmeklētāji tiks iepazīstināti ar graudaugu, pākšaugu, ziemas rapša, kaņepju, šķiedras linu kolekciju un selekciju, kartupeļu šķirnēm, būs apskatāmi bioloģiskās lauksaimniecības izmēģinājumi. Pasākuma laikā varēs izstaigāt augu izmēģinājuma lauciņus, iepazīties ar tiem vēl to augšanas procesā.

Pasākums zemniekiem sniedz iespēju mācīties, novērtēt šķirņu piemērotību Latvijas klimatiskajiem apstākļiem, tikties ar kolēģiem un sadarbības partneriem. Pasākumu apmeklēt tiek aicināti ne vien zemkopības profesionāļi un entuziasti, bet gan ikviens interesents. Pasākumā var rast iedvesmu, idejas un visu nepieciešamo savai darbībai. Apmeklētāji varēs nodoties jaunākās lauksaimniecības tehnikas paraugdemonstrējumu un laukaugu izmēģinājumu lauciņu apskatei, tirdziņa apmeklējumam, bērnu izklaidēm u.c. aktivitātēm.

Sagatavoja: Jūlija Jurāne, Rēzeknes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

Click to listen highlighted text!