Aicinām apmeklēt Rēzeknes novada dienu 2023

07.06.2023

Kultūra

Jau 22. jūlijā krāsaini, daudzpusīgi, ģimeniski un sirsnīgi norisināsies Rēzeknes novada dienas 2023. Šogad pēc ilgāka pārtraukuma svētki notiks Ančupānu ielejā - kartodromā. Rēzeknes novads priecēs savus iedzīvotājus un ciemiņus ar bagātīgu svētku programmu gan bērniem, gan pieaugušajiem, aktīvās atpūtas cienītājiem, kultūras un garšu baudītājiem.

Rēzeknes novada diena ir kļuvusi par notikumu, ko gaida ne tikai novada iedzīvotāji, bet arī kaimiņu novados dzīvojošie. Iekļaujot vēl nebijušus notikumus un aktivitātes dažādām vecuma grupām. Būs gan koncerts ar tautā mīlētiem, populāriem mūziķiem, gan svētku tirdziņš, izstādes. Mazākie novada svētku apmeklētāji varēs apmeklēt bērnu zonu, kur viņus gaidīs iemīļotie varoņi, atrakcijas un radoši pārsteigumi visas dienas garumā.

Pirmo reizi svētku laikā norisināsies sarunu pasākums ZIEPES, kas tiek veidota sadarbībā ar  kopienu ”Latgalactica”. Pasākumā ar interesantiem neveiksmju un nepatikšanu stāstiem dalīsies Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs Monvīds Švarcs, Nautrēnu apvienības pārvaldes vadītāja Līvija Plavinska, Kaunatas apvienības pārvaldes vadītājs Jānis Aleksāns, Maltas apvienības pārvaldes vadītājs Edgars Blinovs, Viļānu apvienības pārvaldes vadītāja vietnieks Rūdolfs Kroičs.

Tradicionāli notiks pagastu dižošanās, kas kļuvusi jau par neatņemamu novada svētku sastāvdaļu. Pagastu dižošanās laikā varēs redzēt, dzirdēt un sajust, cik daudzveidīgi, ar izdomu un latgalisko radošumu bagāti ir mūsu novada ļaudis. Dižošanās ietvaros norisināsies arī pagastu māksliniecisko kolektīvu koncerts “Mātes villaines pavedienā”.

Jaunieši dienas garumā varēs izpausties “Zvaigznāja kubs” , kas ir radošā platforma, kur ikkatrs var izmēģināt savu talantu – izmēģināt dažādus instrumentus, brīvo mikrofonu un ielūkoties mūzikas ierakstu studijā.
Novada dienā būs pieejama bērnu zona, kur darbosies "WikiShow" animatori, būs pieejamas piepūšamās atrakcijas, lielie burbuļi un sejiņu apzīmēšana.
Darbosies arī sporta zona dažādām sacensībām, kā arī būs pieejamas meistarklases senioriem.

PASĀKUMA PROGRAMMA

14.30–16.30 pagastu dižošanās un koncerts "Mātes villaines pavedienā"
16.30–18.00 sarunu pasākums ZIEPES
18.00–19.30 svētku koncerts "Manas mājas dzimtā novadā"
19.30–20.00 DJ Deila
20.00–3.00 nakts koncerts un balle
20.00 Rahu The Fool
21.00 Latgalīšu Reps
22.00 Sudden Lights
23.00 Citi Zēni
00.00 A-Eiropa
01.30 Lauku Muzikanti

Informējam, ka būs izmaiņas satiksmes organizācijā pie valsts galvenā autoceļa A12 Jēkabpils - Rēzekne - Ludza - Krievijas robeža (Terehova) un reģionālā autoceļa P36 Rēzeknes – Gulbene posmā no 3,980 km līdz 5,350 km (no rotācijas apļa A12 līdz Rēzeknes valstspilsētas robežai) plānota vienvirziena satiksme. Laika posmā no 2023. gada 22. jūlija plkst. 12.00 līdz 2023. gada 23. jūlijam plkst. 9.00 spēkā būs satiksmes organizācijas shēma. Skatīt pielikumā.

Rēzeknes novada dienas svētkos paredzēta arī tirdzniecība, kur apmeklētāji varēs iegādāties dažādus uzņēmēju labumus.

 Svētku ietvaros aicinām Tevi kopā ar draugiem, ģimeni vai arī vienu pašu piedalīties veselības veicināšanas stafetēs “Dzīvo veselīgi Rēzeknes novadā!”, kas norisināsies Ančupānu kartodromā, ar mērķi iesaistīt fiziskās aktivitātēs Rēzeknes novada visa vecuma iedzīvotājus.
Pasākuma aktivitātes būs sadalītas divās zonās, kurās ikviens interesents varēs papildināt gan teorētisko zināšanu bāzi, gan atrast sev piemērotāko fizisko aktivitāti starp četrām dažādām stafetēm, lai noskaidrotu ātrākos, izturīgākos un mērķtiecīgos uzvarētājus. Plašāk par stafetēm un laikiem TE.

Plkst. 18.00 notiks ģimeņu godināšana, kā arī tiks pasniegta balva loterijas uzvarētājam. Loterijā ir aicināts piedalīties ikviens, apmeklējot pagastu dižošanās teltis.

Ieeja uz visiem pasākumiem – bez maksas

Uz tikšanos svētkos, kur gaidīsim tuvākus un tālākus ciemiņus!

Click to listen highlighted text!