Aicinām barikāžu dalībniekus no Rēzeknes novada pieteikties pabalsta saņemšanai

Apstiprināti Rēzeknes novada pašvaldības saistošie noteikumi Nr.75 par ikgadēja pabalsta piešķiršanu 1991. gada barikāžu dalībniekiem. Pabalsts 50 EUR apmērā pienāksies personām, kuras savu pamata dzīvesvietu ir deklarējušas Rēzeknes novada administratīvajā teritorijā vismaz vienu mēnesi pirms pabalsta pieprasīšanas dienas.

Lai saņemtu pabalstu, līdz 30. aprīlim jāvēršas pie sociālā darbinieka pagasta pārvaldē vai novada pašvaldībā un jāuzraksta iesniegums brīvā formā, norādot barikāžu dalībnieka statusa apliecības datumu un numuru, savu kontaktinformāciju, kā arī konta numuru, uz kuru pārskaitīt pabalsta summu. Iesniegumu, pievienojot barikāžu dalībnieka apliecības kopiju, var nosūtīt pa pastu vai ievietot pastkastītē pie pagasta pārvaldes ārdurvīm, vai arī iesniegt personīgi novada pašvaldības administrācijā vai pagasta pārvaldē. Iepriekš lūgums sazināties ar sociālo darbinieku, lai vienotos par tikšanās laiku.

Šogad pabalsti tiks izmaksāti līdz 31. maijam, savukārt turpmākajos gados paredzēts pabalstu izmaksāt janvārī, barikāžu atceres laikā.

Pabalsts barikāžu dalībniekiem ir Rēzeknes novada pašvaldības iniciatīva, lai pateiktos par izrādīto drosmi tiem vairāk nekā 100 vīriem un sievām, kuri 1991. gada janvārī no toreizējā Rēzeknes rajona devās uz Rīgu palīdzēt nosargāt jauniegūto Latvijas brīvību.

Madara Bērtiņa,
Rēzeknes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste