Aicinām piedalīties atbalsta grupu nodarbībās!

Šobrīd reti kuram cilvēkam ikdiena ir miera un harmonijas pilna. Ļoti daudzi cilvēki dzīvo dažādas stresa situācijās, bet vai cilvēks prot ar to tikt galā? Bieži vien ne. Nereti cilvēks arī nezina, kur meklēt palīdzību, kad ir nonācis stresa situācijā, kad pats saviem spēkiem nekādi nespēj sevī rast mieru un harmoniju. Tādēļ ESF projekta “Dzīvo veselīgi Rēzeknes novadā!” ietvaros ikviens Rēzeknes novada iedzīvotājs, kuram minētā situācija ir aktuāla, tiek aicināts piedalīties Atbalsta grupu nodarbībās pieaugušajiem stresa un depresijas profilaksei.

Ko dod atbalsta grupa:

• Ļauj uzlabo savas stresa pārvaldīšanas un problēmu risināšanas iemaņas;
  • Uzzināt, kā novērst stresa cēloņus;
  • Sniedz iespēju izrunāt un dalīties par savu pieredzi stresa situācijās un uzzināt citu cilvēku pieredzi;
  • Uzzināt palīdzības iespējas;
  • Saņemt emocionālu atbalstu un iedrošinājumu no citiem grupas dalībniekiem;
  • Rast spēku un cerību mainīt esošo situāciju.

2021. gada 21. janvārī uz savu pirmo Atbalsta grupu nodarbību, kura norisināsies attālināti tiešsaistes režīmā (Zoom platformā), tiek aicināti Maltas pagastu apvienības iedzīvotāji. Atbalsta grupu nodarbības notiks reizi nedēļā – ceturtdienās no plkst.18:00 līdz plkst.21:00.

Ir paredzētas šādas 15 satikšanās reizes, katrā satikšanās reizē pa divām nodarbībām. Katras nodarbības ilgums 90 min. Atbalsta grupu nodarbības vadīs sertificēta psihoterapeite Nikola Dzina.

Plānotās nodarbību tēmas:

1. Psiholoģiskās labsajūtas nozīme mūsdienās;
  2. Jūtu nozīme cilvēka dzīvē;
  3. Trauksme;
  4. Bailes;
  5. Dusmas;
  6. Vainas izjūta;
  7. Cieņa un pašcieņa;
  8. Mīlestība;
  9. Krīze;
  10. Izdegšana;
  11. Depresija;
  12. Stress;
  13. Šeit un tagad!;
  14. Attiecības.

2021. gada 20. janvārī uz savu pirmo Atbalsta grupu nodarbību, kura norisināsies attālināti tiešsaistes režīmā (Zoom platformā), tiek aicināti Nautrēnu pagasta apvienības iedzīvotāji. Atbalsta grupu nodarbības notiks reizi nedēļā – trešdienās no plkst.17:00 līdz plkst.20:00.

Ir paredzētas 15 satikšanās reizes, katrā satikšanās reizē pa divām nodarbībām. Katras nodarbības ilgums 90 min. Atbalsta grupu nodarbības vadīs sertificēts psihoterapeits Marks Jermaks.

Plānotās nodarbību tēmas:

1. Ievads jūtu pasaulē;
  2. Stress, nemiers, trauksme;
  3. Trauksmes un citu problemātisku jūtu ģenēze;
  4. Jūtu fenomenoloģija;
  5. Mūsu dzīves nostādnes;
  6. Depresija, skumjas, nomāktība;
  7. Starpposma analīze, prakse;
  8. Spriedze, dusmas, agresija;
  9. Dusmas, trauksme, nomāktība;
  10. Attiecības un problemātiskas jūtas;
  11. Mīlestība pret sevi;
  12. Mīlestība vai līdzatkarība;
  13. Patiesas rūpes par sevi/patiesas rūpes par citiem.

Atbalsta grupu nodarbībās tiks sniegta informāciju par atbilstošo tēmu un norisināsies diskusija – domu apmaiņa, dalīšanās ar savstarpējo pieredzi, problēmu pārrunāšana un risinājumu meklēšana.

Vienā grupā plānots iekļaut 15 dalībniekus. Atbalsta grupa būs slēgta (pēc otrās tikšanās reizes, jauni dalībnieki grupā netiek pievienoti).

Pirms pirmās nodarbības ar katru no dalībniekiem atbalsta grupas organizatori sazināsies telefoniski, lai atrisinātu tehniskus jautājumus, kas saistīti ar nodarbības norisi.

Aicinām piesakies elektroniski ŠEIT , vai pa tālruni 28711023 (atgādinām, ka uz nodarbībām vietu skaits ierobežots).

Kaunatas pagastu apvienības un Dricānu pagastu apvienības iedzīvotājiem atbalsta grupu nodarbības norisināsies nākamajā gadā.

Pasākums “Atbalsta grupu nodarbības” notiek Rēzeknes novada pašvaldības īstenotā projekta „Dzīvo veselīgi Rēzeknes novadā!” Nr.9.2.4.2/16/I/027 ietvaros. Projektu atbalstījis Eiropas Sociālais fonds (ESF).

Natālija Bernāne,
Rēzeknes novada pašvaldības projekta