Aizritējis pirmais no trim bezmaksas semināriem topošajiem un jaunajiem uzņēmējiem

13.10.2021

Uzņēmējdarbība

“Ja vari nerakstīt, tad neraksti” jeb raksti tikai tad, ja citādi nevari – tā pirms vairāk nekā 100 gadiem Ļevs Tolstojs atbildējis kādam jaunajam autoram, kuram bija šaubas, vai kļūt par rakstnieku. Līdzīgi arī biznesā – ja nevari bez tā iztikt un visu laiku iekšējais dzinulis neliek mieru, tad tas IR jādara.

Tāds bija viens no vēstījumiem, ko ED Austrumlatgalē organizētajā vebinārā “Vai es gribu/varu uzsākt savu biznesu?” uzsvēra lektore Dr. Tatjana Boguševiča – biznesa konsultante, mārketinga eksperte un uzņēmēja ar starptautisku pieredzi, šobrīd mārketinga direktore Frankfurtes Metropolitan skolā.

Tiešsaistes seminārā jaunajiem un topošajiem uzņēmējiem savu pieredzi pastāstīja arī Olga Troicina – biznesa koučs, strādājusi par finanšu direktori “Coca-Cola HBC” un “Unison Trading Logistika”. Bērnu YouTube kanāla “Ты можешь все” (“Tu vari visu”) dibinātāja, kā arī Jūrmalas picērijas “Delimare” īpašniece.

Šis bija pirmais no trim vebināriem ciklā “Kā uzsākt un attīstīt savu biznesu krīzes laikā?”. Interesenti aicināti piedalīties arī 22. oktobrī no pl. 13.00 līdz 15.00 gaidāmajā vebinārā “Es gribu un varu uzsākt savu biznesu – ar ko sākt digitālajā laikmetā? Rakstām pamata biznesa plānu!” un vebinārā “Ne visi nomirs, bet visi mainīsies... Savs bizness man jau ir – ka to attīstīt šodienas apstākļos? Kā maksimāli efektīvi izmantot interneta iespējas un instrumentus?”, kas plānots 29. oktobrī no pl. 13.00 līdz 15.00. Abas lekcijas notiks tiešsaistē Zoom platformā. Tiem, kas jau reģistrējās pirmajam vebināram, saite tiks nosūtīta e-pastā, savukārt pārējos aicinām reģistrēties līdz 20. oktobrim, aizpildot pieteikuma anketu šeit: https://ieej.lv/8kc0S

Tikmēr pirmā vebināra ierakstu var noskatīties ED Austrumlatgalē Youtube kontā un Facebook lapā.

Dažas vērtīgas atziņas, par ko vebinārā runāja lektores:

  • Lai arī kādu biznesu uzsāktu, ir jāapzinās, ka tas būs turpmākās dzīves neatņemama sastāvdaļa. Uzņēmējs “dzīvo” savā biznesā 24/7, arī svētku dienās un atvaļinājumā. Svarīgākais biznesā ir atbildība. Pirmais solis – uzņemties atbildību par saviem darbiniekiem, par pieņemtajiem lēmumiem, par izaugsmi nākotnē un arī par kļūdām. Ja cilvēkam nepiemīt spēja uzņemties atbildību, tad visdrīzāk nevajag dibināt uzņēmumu, bet gan turpināt būt darba ņēmējam.
  • Ja jums kāds pasaka “nē”, tad tas ir tikai šeit un tagad. Jau pēc 10 minūtēm situācija var mainīties – jūs varat pamainīt apstākļus, jūs varat piedāvāt nedaudz kaut ko citu – un atbilde jau var būt “jā”. Dzirdot “nē”, lielākoties cilvēki pagriežas un aiziet, bet ar pareizo pieeju un īsto piedāvājumu gandrīz no visiem cilvēkiem var saņemt “jā”.
  • Biznesa idejai nevajag būt unikālai, bet tai ir jārisina kāda problēma vai jāuzlabo esošais produkts vai pakalpojums, piemēram, jūsu ceptā maize būs garšīgāka, jūsu sociālais tīkls būs interesantāks vai jūsu piegādes uzņēmums būs ātrāks.

Madara Bērtiņa,
ED Austrumlatgalē vadītājas asistente

Click to listen highlighted text!