Aizsardzības ministrija mācību laikā veiks iedzīvotāju SMS apziņošanu

Buklets "Kā rīkoties krīzes situācijā" (Avots: Sargs.lv, Aizsardzības ministrija)

7. un 8. septembrī, laika posmā no plkst. 8.00 līdz 20.00, Aizsardzības ministrija, sadarbībā ar mobilo sakaru operatoriem un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, mācību laikā veiks Latvijas iedzīvotāju SMS apziņošanu.

Aizsardzības ministrijas mācību “AMEX 2022” ietvaros divu dienu laikā visiem mobilo pakalpojumu sniedzēju “LMT”, “BITE” un “Tele2” galalietotājiem tiks izsūtītas īsziņas. Vingrinājuma mērķis ir pārbaudīt Latvijas iedzīvotāju apziņošanu krīzes situācijās.

Iedzīvotājiem īsziņas tiks izsūtītas no sūtītāja “Sargs.lv” ar šādu saturu: “Uzmanibu, apzinosanas parbaude! Zini, ka rikoties krizes gadijuma, un iepazisties ar 72h bukletu www.sargs.lv/72h. Aizsardzibas ministrija”.

.

Jau ziņots, ka no 5. septembra līdz 9. oktobrim Latvijā notiks militāro mācību cikla “Namejs 2022”  rudens posms, lai pārbaudītu un pilnveidotu vienību gatavību izvērsties valsts aizsardzības uzdevumu izpildei gan patstāvīgi, gan arī kolektīvās aizsardzības sistēmas ietvaros.  Militāro mācību ietvaros 7. un 8. septembrī notiks ikgadējās Aizsardzības ministrijas mācības “AMEX 2022”, lai pārbaudītu valsts institūciju gatavību militārām un hibrīdkrīzēm.

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļa
Tālrunis: 67335093
E-pasts: prese@mod.gov.lv

Click to listen highlighted text!