Apturētas deputāta pilnvaras diviem Rēzeknes novada domes deputātiem

Ar Rēzeknes novada domes 17. novembra sēdes lēmumu apturētas deputāta pilnvaras diviem Rēzeknes novada domes deputātiem, kuriem uz 2021. gada 15. novembri nav sadarbspējīga vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta.

Deputāta pilnvaras uz laiku apturētas Aijai Kiserovskai (Nacionālā apvienība) un Aivaram Buharinam (Sociāldemokrātiskā partija "Saskaņa"). Šāds lēmums pieņemts, pamatojoties uz likuma „Par pašvaldībām” 21.panta pirmās daļas 27.punktu, likuma “Par pagaidu papildu prasībām Saeimas deputātu un pašvaldību domju deputātu darbam” 7. un 8. pantam, ņemot vērā Rēzeknes novada pašvaldību vēlēšanu komisijas priekšsēdētājas Ilonas Turkas 2021. gada 15. novembrī sniegto informāciju. Vēlēšanu komisijai tagad jāsūta piedāvājums attiecīgo partiju sarakstu nākamajiem kandidātiem, iepriekš pārbaudot, vai tiem ir sadarbspējīgs sertifikāts.

Rēzeknes novada domes deputāti Aivars Buharins un Aija Kiserovska šobrīd ir uzsākuši vakcinācijas procesu un sertifikātu varētu iegūt šī gada decembra sākumā.