Ar 2024. gadu Rēzeknes novadā būs pašvaldības policija

Ar 2024. gada 1. janvāri tiks izveidota Rēzeknes novada pašvaldības iestāde Rēzeknes novada pašvaldības policija.  Pašvaldības policija tiek veidota ar mērķi nodrošināt pašvaldības autonomās funkcijas izpildi – piedalīties sabiedriskās kārtības un drošības nodrošināšanā.

Tiek paredzēts, ka ar 2024. gada 1. janvāri tiks veikta Rēzeknes novada pašvaldības iestādes – Centrālās pārvalde – reorganizācija, paredzot šīs iestādes atsevišķu uzdevumunodošanu jaunizveidotai pašvaldības iestādei – Rēzeknes novada pašvaldības policijai. Reorganizācijas laikā Administratīvā inspekcija kā struktūrvienība tiks likvidēta un visi uzdevumi tiks nodoti Rēzeknes novada pašvaldības policijai.

Pašvaldības policijas funkcijas ir nodrošināt personu un sabiedrības drošību, novērst administratīvos pārkāpumus un citus likumpārkāpumus, izmeklēt un atklāt administratīvos pārkāpumus, meklēt personas, kas izdarījušas, administratīvos pārkāpumus, normatīvajos aktos paredzētajā kārtībā sniegt palīdzību iestādēm, privātpersonām un personu apvienībām to tiesību aizsardzībā un ar likumu noteikto pienākumu realizācijā, savas kompetences ietvaros piemērot administratīvos sodus un organizēt to izpildi.

Tiks izsludināts atklātais konkurss uz Rēzeknes novada pašvaldības policijas darbinieku amatiem. Juridiskā adrese pašvaldības policijai būs Krasuhas iela 1A k-1, Audriņi, Audriņu pagasts. Jānorāda, ka pašvaldības policijas darbs notiks visā Rēzeknes novada teritorijā.

Tāpat līdz 2024. gada 1. janvārim ir nepieciešams papildināt materiāltehnisko bāzi, tai skaitā tiks iegādāti formas tērpi, kas atbildīs normatīvajos aktos noteiktajām prasībām. Atšķirības zīme, kura norādīs uz piederību Rēzeknes novadam būs uzraksts “RĒZEKNES NOVADA PAŠVALDĪBAS POLICIJA”, kā arī pašvaldības ģerbonis.  Tāpat darbiniekiem būs jānodrošina pie apģērba piestiprināmas kameras, datortehnika, tiks iepirkta viena speciāli aprīkota automašīna.

Sagatavoja: Jūlija Jurāne, Rēzeknes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste