Daudzfunkcionālo sociālo pakalpojumu centrā (DSPC) “Vecružina” atklāti sociālie pakalpojumi bērniem ar funkcionāliem traucējumiem

28. martā Daudzfunkcionālo sociālo pakalpojumu centrā (DSPC) “Vecružina” notika Latgales plānošanas reģiona deinstitucionalizācijas plāna ietvaros izveidoto sociālo pakalpojumu bērniem ar funkcionāliem traucējumiem svinīga atklāšana. Turpmāk bērniem ar funkcionāla rakstura traucējumiem tiks piedāvāti trīs pakalpojumi – “Atelpas brīža” pakalpojums, dienas aprūpes centrs bērniem ar funkcionāliem traucējumiem un sociālās rehabilitācijas pakalpojums. Pakalpojumu pirmie klienti varēs saņemt, sākot ar aprīlī.

Projekta mērķis bija izveidot sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu sniegšanas infrastruktūru bērniem ar funkcionāliem traucējumiem Rēzeknes novada teritorijā.  Jaunatklātie pakalpojumi atrodas DSPC “Vecružina” ēkas labajā spārnā trijos stāvos. Telpas ir aprīkotas ar nepieciešamo aprīkojumu, lai kvalificēti speciālisti klientiem spētu sniegt pilnvērtīgu pakalpojumu. Bērniem būs pieejamai pakalpojumi: psihologa pakalpojums, Sociālā darbinieka pakalpojums, logopēda pakalpojums, smilšu terapija, pērļu vanna, fizioterapija, masāžas un citi.

Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs Monvīds Švarcs savā uzrunā uzsvēra, ka Latgales plānošanas reģions koordinē dažādu, jaunu pakalpojumu ieviešanu pašvaldību teritorijās. Neskatoties uz diskusijām, viennozīmīgi var teikt, ka ir labi, ja tiek runāts par pakalpojumu, par funkcionalitāti un pieprasījumu. Priekšsēdētājs norādīja, ka uz esošās infrastruktūras bāzes ir veikta telpu labiekārtošana un Rēzeknes novada iedzīvotājiem tiks piedāvāti ļoti nepieciešami pakalpojumi.

Izveidotie pakalpojumi sniedz iespēju nodrošināt sociālo pakalpojumu sniegšanu bērniem ar  funkcionāliem traucējumiem, kuri  ir izvērtēti un saņēmuši sociālās rehabilitācijas plānu Latgales plānošanas reģiona īstenotajā projektā “Deinstitucionalizācijas pasākumu īstenošana Latgales reģionā” .

Sagatavoja: Jūlija Jurāne, Rēzeknes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

Foto: Elza Indričāne, Rēzeknes novada pašvaldības mājaslapas satura redaktore

Click to listen highlighted text!