Dizaina un lāzertehnoloģiju darbnīcās top Ziemassvētku izstādes darbi

12.12.2019

EUCIDA

“Digitālais dizaina Ziemassvētku stāsts” – tā sauc izstādi, kura Ziemassvētku priekšvakarā, 18. decembrī plkst. 13.00 tiks atklāta Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas foajē. Izstādes darbi tapuši dizaina un lāzertehnoloģiju radošajās darbnīcās, kas novembrī un decembrī norisinājās RTA Inženieru fakultātē un Izglītības, dizaina un valodu fakultātē kā arī Lāzertehnoloģiju centrā. Darbnīcās ar tērpu dizaina programmas studentiem strādāja RTA lektore Silvija Mežinska, bet interjera dizaina programmas studentu darbus vadīja RTA docente Diāna Apele. Savukārt, studentu izstrādātos dizaina darbus realizēja Lāzertehnoloģiju centra laboranti Antons Pacejs, Imants Adijāns un Aleksandrs Okuņevs.
Izstādē dizaina dekoratīvos objektus – Ziemassvētku egles un tērpus skatītāju vērtējumam piedāvās RTA dizaina programmu studentes Jana Kozule, Baiba Medinika, Kristīne Rogozova, Katerina Borisova, Valentīna Juganova, Viktorija Karziņina, Lāsma Kucina, Ksenija Deņisova, Sņežana Stepaņenko, Mārīte Žizņevska, Amanda Tutiņa, Valija Giluče, Gunita Mūrniece-Krišāne, Natālija Brokāne.
Dizaina un lāzertehnoloģiju darbnīcas notiek projekta EUCIDA -”European Connections in Digital Arts” (“Digitālā māksla aptver Eiropu”) ietvaros. EUCIDA ir trīs gadus ilgs projekts, kuru finansē Eiropas Savienības programma “Radošā Eiropa” un, kuru īsteno modernās mākslas centrs Īrijā (Rua Red) un Francijā (Espace Multimédia Gantner), sadarbībā ar Rēzeknes novada pašvaldību. Projekta mērķis ir izveidot sadarbību starp digitālajiem māksliniekiem un kultūras pazinējiem Eiropā, tādā veidā attīstot inovācijas un veicinot digitālās mākslas popularitāti starptautiskā līmenī. Projekts noslēgsies 2020. gada janvārī ar konferenci Dublinā (Īrija).
Anna Rancāne
Foto: Eduards Medvedevs
EDI_1897EDI_1906 EDI_1913 EDI_1916 EDI_1918 EDI_1921 EDI_1958EDI_1954EDI_1930 EDI_194518 DECEMBRIS f-maz

Click to listen highlighted text!