Feimaņu ezerā ielaisti zandartu mazuļi

Vide

Valsts zivju fonda projekta “Feimaņu ezera zivju krājumu papildināšana” ietvaros šī gada 5. oktobrī Feimaņu ezerā tika ielaisti 50 000 zandartu vienvasaras mazuļi. Projekta realizācijas rezultātā tika palielināts zandartu krājums Feimaņu ezerā, nodrošināta vērtīgo zivju daudzveidība ūdenstilpē, kā arī radīti labvēlīgi apstākļi makšķerēšanas rekreācijas un tūrisma attīstībai Rēzeknes novadā.

Kopējās projekta izmaksas sastāda 17545,00 EUR, tajā skaitā Valsts zivju fonda finansējums 10000,00 EUR apmērā, Rēzeknes novada Vides aizsardzības fonda finansējums 6000,00 EUR apmērā, SIA “Vimāna” līdzfinansējums 50,00 EUR apmērā un Maltas apvienības pārvaldes līdzfinansējums 1495,00EUR apmērā.

Zivju mazuļu piegādi veica zivju audzētava no Igaunijas “KALATALU HÄRJANURMES”. Zivju krājumu papildināšanas procesā bez zivju piegādātājiem piedalījās arī pārstāvji no Rēzeknes novada pašvaldības, Maltas apvienības pārvaldes, Valsts vides dienesta un Pārtikas un veterinārā dienesta.

Informāciju sagatavoja projektu vadītāja Irina Orlovska