Folkloras ansamblis "Vōrpa" nes rudenīgus sveicienus Strūžānu un Pilcenes pansionātu iedzīvotājiem

06.10.2015

Sociālais dienests

1. oktobris -Starptautiskā veco ļaužu dienu. Tās mērķis pievērst sabiedrības uzmanību iedzīvotāju novecošanas problēmām, veco ļaužu dzīves grūtībām, vientuļajiem vecajiem cilvēkiem. Šo svētku dienu atzīmēja arī Strūžānu un Pilcenes pansionātu iemītnieki ar svētku pusdienām, koncertu, balvām.
Pirmssvētku dienā 30. septembrī Vērēmu tautas nama folkloras kopa "Vōrpa" un krievu dziesmu dziedātāja Natālija Nikoļenko apmeklējām pansionātus. Dziedājām latgaliešu tautasdziesmas, cienājām ar āboliem un svētku kliņģeri. Cik cilvēki bija priecīgi! Dziedāja līdzi senas krievu romances, gribēja arī vienkārši parunāties.Te katram savs dzīves stāsts, savas atmiņas, te - viņu tagadējās mājas.
Uz atvadām novēlējām - būt priecīgiem, jo neviens nevarēs iepriecināt, ja prieks nesāksies sevī; būt aktīviem,jo kustība ir dzīvība; dalīties vienam ar otru ar saviem dzīves stāstiem un stipru veselību.
 
Sarmīte Stapule 
Vērēmu folkloras kopa Vorpa un Natālija Nikoļenko pēc koncerta Pilcenē

Click to listen highlighted text!