Godināja konkursa “Rēzeknes novada uzņēmums” uzvarētājus

Jau sesto gadu 19. martā, sv. Jāzepa dienā, saimnieku dienā, Rēzeknes novadā tradicionāli tiek godināti konkursa “Rēzeknes novada uzņēmums” uzvarētāji. Arī šogad Latgales vēstniecībā Gors svinīgi tika pasniegtas balvas uzņēmējiem astoņās nominācijās, uz kurām tika izvirzīti 17 pretendenti. Savukārt devītajā nominācijā "Labākais darba devējs" uzvarētājs tika noteikts pēc Valsts ieņēmumu dienesta datiem, un tas ir SIA “Leax Rēzekne” RSEZ.

“Gada uzņēmums 2017” - SIA “Sakarnieks”, “Gada inovatīvu produktu/pakalpojumu ieviesējs” - SIA “Gravtex”, “Gada uzņēmums - novada VIP (vietējās identitātes produkts)” - z/s “Līvas”, “Gada jaunais uzņēmums” - zemeņu audzētājs Atvars Aniņš, “Gada mājražotājs” - IK “Jukonm”, “Gada amatnieks” - SIA “Akron”, “Gada ģimenes uzņēmums” - z/s “Liepas”. Nominācijā “Gada tūrisma pakalpojumu sniedzējs” šogad balvas saņēma divi tūrisma pakalpojumu sniedzēji, - z/s “Ezerkrasti” un mūzikas instrumentu un šmakovkas muzeja saimnieks, SIA “Balt Harmonia” - Gunārs Igaunis. Zīmīgi, ka abi šie uzņēmumi atrodas katrs pie sava dižā ezera – “Ezerkrasti” - Rāznas krastā, bet Igaunis - pie Lubāna.

Uzņēmējus sveica zemkopības ministrs Jānis Dūklavs, Nodarbinātības Valsts aģentūras (NVA) direktore Evita Simsone, pasniegdami arī savas īpašās balvas - ministrs - Lubāna puses tūrisma uzņēmējiem, brīnišķīgajai Macānu ģimenei, bet NVA vadība godināja Rikavas pagasta z/s “Ozolu mājas” - par sadarbību nodarbinātības pasākumu veikšanā.

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs pateicās par iespēju piedalīties Rēzeknes novada uzņēmēju godināšanas pasākumā: ”Ļoti jauki, ka pulcējaties kopā un godināt savus labākos, veiksmīgākos uzņēmumus. Rudens lietavas bija skarbs pārbaudījums visiem lauksaimniekiem, bet visi turpina saimniekot, nav metuši plinti krūmos un devušies prom, atstājot savus īpašumus. Zemnieks prot izdzīvot jebkuros apstākļos!”

Uzrunājot vakara dalībniekus, Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs Monvīds Švarcs sacīja: "Pēc labas tradīcijas šodien Rēzeknes novads pulcina novada uzņēmējus, kurus mēs uzskatām par visveiksmīgākajiem 2017. gadā. Veiksme nav nejaušība, tas ir stabilas sistēmiskas pieejas rezultāts, jo saprotam, ka tikai čakls darbs, neatlaidība, var būt par pamatu veiksmei. Daži cilvēki saka, ka Latvijā strādāt un veikt saimniecisko darbību nav izdevīgi. Bet šeit mēs redzam cilvēkus, kas aiz 100 un viena iemesla, lai nedarītu, atrod vismaz vienu, lai būtu aktīvi. Šie nominanti ir dažādi- dažāda vecuma, darbības sfēras, uzņēmuma lieluma, nodarbināto skaita, apgrozījuma, bet tomēr ir viena raksturīga tendence visiem- šo uzņēmumu īpašnieki ir gudri, neatlaidīgi, uzņēmumos strādājošie ir čakli un prasmīgi. Man ir prieks šodien jūs sveikt un ceru, ka esot kopā, mēs izjutīsim piederību savam novadam, savai valstij. Ne brīdi nevienam no jums nav ienācis prātā atmest visam ar roku, aizslēgt savu māju un doties prom svešumā. Mūsu uzņēmumi ir dažādi- tie darbojas lauksaimniecībā, amatnieki, kas sniedz tūrisma pakalpojumus, un man ir prieks, lai cik mēs esam dažādi, kopā mēs esam pati pilnība. Protams, uzņēmumiem nav viegli, ir jārēķinās ar tirgus situāciju, ar nodokļu slogu, konkurenci ne tikai vietējā, bet arī plašākā mērogā. Gadās, ka nolaižas rokas, kad gaidītā labā raža laika apstākļu dēļ paliek uz lauka. Kāds gudrais teica - riskē. Ja tu riskēsi un vinnēsi, tu būsi laimīgs. Ja tu riskēsi, bet zaudēsi, tu kļūsi gudrs". Rēzeknes novada uzņēmēji prot riskēt, uzdrīkstēties un arī laimēt. Sveicu jūs svētkos, lai jums izdodas!”

Vērtēšanas komisijas vadītājs, Tautsaimniecības attīstības jautājumu pastāvīgās komitejas priekšsēdētājs Staņislavs Šķesters sacīja lielu paldies tiem uzņēmumiem, kuri bija gatavi piedalīties šajā konkursā: ”Mēs izbraucām visu novadu, no Dubuļiem, Latgales augstienes līdz Lubānas klāniem, tika saņemta pozitīva enerģija. Mūsu apmeklētie uzņēmēji bija aktīvi, dzīvespriecīgi, gatavi turpināt savus iesāktos darbus. Visur bija pozitīvais skatījums uz nākotni, īpaši svarīgi tas bija zemnieku saimniecībās, kur saimnieko vairākas paaudzes un tradīcijas tiek nodotas no paaudzes paaudzē. Jaunie zemnieki turpina iesākto, turpina ar modernām tehnoloģijām un tehniku, radot arī papildus darbavietas. Prieks, ka mēs izejam pasaulē, pārdodam savas radītās lietas ne tikai Latvijā, bet arī visā pasaulē.”

Pasākums aizsākās ar jauno Rēzeknes novada prezentācijas video, kas tapis ar moto “Izdejo Rēzeknes novadu” (režisors un operators Sergejs Čakāns). Skatītāji novērtēja Rēzeknes novada skaistākās vietas- Rāznas un Lubāna ezerus, Lūznavas muižu, novada podniekus, uzņēmējus, un to visu Ilmāra Dreļa horeogrāfijā izdejoja Rēzeknes novada deju kolektīvi. Lai rastos ieskats nominēto uzņēmumu darbībā, par katru no tiem bija sagatavots īss videomateriāls (Sergejs Čakāns, Dace Dambe).

Gada nogalē konkursa vērtēšanas komisija apbraukāja pieteiktos pretendentus, lai izvērtētu uzņēmumu darbību, investīciju piesaisti, jaunu darbavietu radīšanu, ražoto produktu vai pakalpojumu kvalitāti, oriģinalitāti, vides sakoptību un citus aspektus. Konkursa vērtēšanas komisijas darbu vadīja Rēzeknes novada pašvaldības Tautsaimniecības attīstības jautājumu pastāvīgās komitejas priekšsēdētājs Staņislavs Šķesters. Vērtēšanas komisijā 2017. gadā darbojās arī Rēzeknes novada pašvaldības izpilddirektors Jānis Troška, Attīstības plānošanas nodaļas vadītāja Anna Jaudzema, Rēzeknes Tehnoloģiju Akadēmijas pārstāve Iveta Mietule, Rēzeknes novada domes deputāts Frīdis Zenčenko, Audriņu pagasta pārvaldes vadītājs Einārs Aleksandrs Bindemanis un Feimaņu pagasta pārvaldes vadītāja Anita Verčinska.

Konkurss „Rēzeknes novada uzņēmums” ir viens no uzņēmējdarbības atbalsta pasākumiem, ko īsteno Rēzeknes novada pašvaldība, lai veicinātu uzņēmējdarbības vides attīstību, nodarbinātību, teritorijas pievilcību un sabiedrisko aktivitāti. Konkursa uzvarētāji saņem īpašu balvu – dizaina objektu, kas ataino gaišo un reizē arī sarežģīto ceļu uz panākumiem. Balvu pēc Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas absolventa Aleksandra Rezvova idejas veidojis mākslinieks Norberts Kudiņš.

Svētku vakaru kuplināja Rēzeknes novada jauktais koris "Ezerzeme" (diriģents Ēriks Čudars), Rēzeknes novada jauniešu vokālā studija "Skonai" (vadītāja Guntra Kuzmina-Jukna) un folkgrupa "Rūnas" (vadītājs Jānis Mežinskis).

Anna Rancāne, Diāna Selecka

Eduarda Medvedeva foto

Fotogalerija

Click to listen highlighted text!