Iedzīvotāji tiek aicināti sakopt savus īpašumus un neizdarīt likumpārkāpumus

Pašvaldība

Rēzeknes novada pašvaldības Administratīvā inspekcija aicina novada iedzīvotājus rūpēties par savu īpašumu, lai tajos būtu kārtība un  tīrība. Pastiprināta uzmanība tiks pievērsta tiem īpašumiem un vietām, kurās zāle vēl nav nopļauta.

Administratīvās inspekcijas inspektori katru dienu apsekos novada teritoriju, lai preventīvi identificētu un risinātu jautājumus ar nesakoptām teritorijām. Inspekcija atgādina, ka saskaņā ar Rēzeknes novada domes  Saistošo noteikumu Nr. 41 “Par namu, to teritoriju un būvju uzturēšanu Rēzeknes novadā” 7.1.1.apakšpunktu, noteikts, ka īpašumam piegulošajā teritorijā – pilsētā, zāles garums nedrīkst pārsniegt 10 cm, bet citā kopjamā teritorijā 20 cm.

Pārbaužu laikā Administratīvā inspekcija, konstatējot problemātiskās vietas, sazināsies ar nesakopto teritoriju īpašniekiem, lai vienotos par konkrētu termiņu, kurā īpašums jāsakopj. Savukārt, ja pēc atkārtotas pārbaudes tiks konstatēts, ka īpašums nav sakopts un prasības nav ievērotas, tad par Saistošo noteikumu pārkāpšanu tiks lemts par administratīvā procesa uzsākšanu. Par šādu noteikumu pārkāpšanu var tikt piemērots brīdinājums vai naudas sods – fiziskām personām līdz  septiņdesmit naudas soda vienībām, kas atbilst 350 EUR, juridiskām personām  līdz divsimt astoņdesmit naudas soda vienībām, kas atbilst 1400 EUR.

Administratīvā inspekcija atgādina, ka arī transportlīdzekļu vadītājiem ir jāievēro gan likumi, gan noteikumi.

Tā, 2023. gada 18. maijā, Audriņu pagastā, Audriņos pie pašvaldības ēkas, autovadītājs ar transportlīdzekli, brauca pa zaļo zonu un pa stadionu, kur nav paredzēta braukšana. Par minēto likumpārkāpumu, tika informēta Valsts policija, kura uzsāka administratīvā pārkāpuma procesu par Ceļu satiksmes noteikumu un Ceļu satiksmes likuma prasību neievērošanu un sodīja transportlīdzekļa vadītāju ar naudas sodu – 11 naudas soda vienības, kas atbilst 55 EUR.

Par atkritumu izmešanu, tam neparedzētās vietās arī ir paredzēta atbildība, tad padomājam, vai atkritumus izmest tam paredzētā vietā –konteinerā, vai arī tikt sodītam par šādu pārkāpumu, ja atkritumus izmetam, kur pagadās.

Jānorāda, ka 2023. gada 15. februārī, tika konstatēts, ka Rozentovas ielā, Maltā, Maltas pagastā, Rēzeknes novadā pie kapsētas, izveidotajā bioloģisko atkritumu novietnē ir izmesti sadzīves atkritumi, iesaiņoti maisos, kuri acīmredzami atvesti no mājām. Tika noskaidrota persona, kura izdarīja šo likumpārkāpumu un saukta pie administratīvās atbildības par Atkritumu apsaimniekošanas likuma un Rēzeknes novada pašvaldības domes Saistošo noteikumu Nr. 58 “Par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Rēzeknes novadā 34.1. apakšpunkta prasību neievērošanu. Par šādu  pārkāpumu var tikt piemērots brīdinājums vai naudas sods – fiziskajām personām no četrpadsmit līdz divsimt naudas soda vienībām, kas atbilst no 70 EUR līdz 1000 EUR, juridiskajām personām no piecdesmit līdz piecsimt sešdesmit naudas soda vienībām, kas atbilst no 250 EUR līdz 2800 EUR.

Administratīvā inspekcija mudina novada iedzīvotājus sakopt savus īpašumus, neizmest atkritumus, tam neparedzētās vietās un neizdarīt likumpārkāpumus, aktīvi iesaistīties, norādot uz nesakoptām vietām, lai kopīgiem spēkiem risinātu radušās problēmas.

Sagatavoja: Administratīvās inspekcijas vadītāja  Vija Netle-Galeja