Uzņēmējdarbība

Uzņēmēju un saimnieciskā darbība

Pagastā ir labvēlīga vide ekoloģiski tīras lauksaimniecības produkcijas ražošanai. Lūznavas pagastu iecienījuši gan zemnieki, gan uzņēmēji. Tas atrodas atstatus no pilsētas kņadas, tomēr patur tuvību Rēzeknes pilsētai un šosejai A13, vedot tālāk uz Maltu un Daugavpili.

 • SIA AKRON - Uzņēmums piedāvā visa veida māju un piršu guļbūves, var izgatavot gan pēc paša klienta projekta vai skices, gan pēc piedāvātajiem tipveida projektiem. Kā arī piedāvā pilnu guļbūvju ražošanas pakalpojumu klāstu: mājas, pirtis, lapenes, akas.
 • SIA DKRobotics - lāzer iekārtu un CNC frēžu izgatavošana ; 3D Printēšana  ; metālapstrāde ; ražošanas līniju uzlabošana 
 • IK EDŽA 5 - Izmitināšana viesu mājās un fiziskās labsjaūtas pakalpojumi
 • SIA Krasta māja - izmitināšana, viesu mājas
 • SIA Latmežs - zāģēšana, ēvelēšana un impregnēšana
 • Biedrība "Saulesjota" - Vietējo iedzīvotāju dzīves kvalitātes uzlabošana, tostarp atbalsts personām ar īpašām vajadzībām u.c., pilsoniskās saliedētības, sadarbības un līdzdalības sabiedrībā veicināšana, veselīga dzīvesveida popularizēšana un veselības veicināšana
 • Biedrība "Lūznavieši dara" - Popularizē ģimenes vērtības, rada un sekmē ģimeņu brīvā laika pavadīšanas iespējas Lūznavā, stimulē un organizēt bērnu un ģimenes sporta, kultūras, vides un tūrisma pasākumus

SIA AKRON:

DKRobotics

Darbības virzieni: lāzer iekārtu un CNC frēžu izgatavošana ; 3D Printēšana  ; metālapstrāde ; ražošanas līniju uzlabošana 

Uzņēmums piedāvā lāzergriešanas un marķēšanas iekārtu izgatavošanu. Šobrīd sadarbībā ar RTA, LIAA inovāciju vaučera programmas ietvaros, tika izstrādāts CO2 lāzermarķēšanas/ griešanas prototips. Paralēli tam, uzņēmumā tika izveidots diožu lāzera marķēšanas iekārtas prototips. Abas iekārtas ir aprobētas un tiek uzsākta pasūtījumu pieņemšana.

Pakalpojumu jomā uzņēmums šobrīd piedāvā lāzermarķēšanas pakalpojumus un 3D drukas pakalpojumus, kas tiek realizēti uz vairākiem uzņēmumā esošiem 3D printeriem. Ar sadarbības partneriem tiek piedāvāti arī metālapstrādes pakalpojumi: CNC frēzēšana, CNC virpošana, elektroerozija un CNC plazmas griešana.

Rehabilitācijas centrs "Rāzna"

Rāznas sanatorijas sākums meklējams pirms pirmā pasaules kara, kad 1909. gadā inženieris un poļu muižnieks Kerbedzs licis pamatus Dlužnevas muižas pilij (Lūznavas muižai) un Rāznas pilij (Rāznas sanatorijai). Dlužnevas pili cēlis bruņinieku stilā, bet Rāznas pili pēc viesnīcas tipa parauga, kura bijusi domāta kā atpūtas vieta mazturīgiem mākslas akadēmijas jaunajiem māksliniekiem. Rāznas pils celtniecību sasteidza Pirmais pasaules karš, un līdz tā sākumam tā pabeigta vien pavirši. Tā Rāznas pils, tagadējā Rāznas sanatorijas ēka, stāvēja neizmantota līdz 1939. gada 29. septembrim.

1935. g. , kad radusies doma par sanatoriju Latgalē, par sanatorijas atrašanās vietu tika izraudzīta Latgales augstiene un Rāznas ezera krasti. Tā kā Zosnā atradās Kerbedza celtā pils, kura tagad piederēja valstij, tad šo pili izraudzīja par sanatorijas celtni. Sanatorijai „Rāzna” nosaukumu devis slimo kases priekšsēdētājs M. Apels. 1942. gada 14. aprīlī Rāznas sanatorijas tuberkulozes nodaļā ievietoja nu jau pirmos slimniekus.

https://rcrazna.lv/

Brīvdienu māja "Veselības sala"

Meža ieskautā brīvdienu māja blakus Vertukšņas ezeram, 6 km attālumā no Lūznavas muižas parka. Rāznas ezers, kas ir lielākais pēc ūdens tilpuma ezers Latvijā, ir 12 kilometru attālumā.

Piedāvājumā:
 • 10 gultas vietas (15 pers.);
 • koka kotedžā ir viesistaba ar atpūtas zonu, kamīnu un CD atskaņotāju; augšstāvā ir 2 guļamistabas, bet pirmajā stāvā ir vannas istaba ar dušu;
 • brīvdienu mājas “Veselības Sala” viesi var izmantot melno pirti un baudīt masāžas, kas ir pieejamas par papildmaksu;
 • viesi var arī doties pārgājienā pa apkārtni un makšķerēt ezerā;
 • pilnībā aprīkotajā virtuvē ir ēdamistabas zona, plīts un ledusskapis;
 • viesi var bez maksas izmantot grila iekārtas;
 • saunas procedūras., pirtnieka pakalpojumi.

“VESELĪBAS SALA” ir vieta, kur var palikt pa nakti koka mājā un ļauties meža dziedinošajam spēkam. Pastaigas gar ezeru vai peldes ezerā, ogu lasīšana vai makšķerēšana, izbrauciens ar laivu vai pirts gariņa baudīšana – tā ir atpūta mieru un klusumu meklējošajiem. 

http://veselibassala.lv/

Atpūtas bāze "Ismeri"

Atpūtas bāze Ismeru ezera krastā.

Piedāvājums:

 • trīs mājas, divas no mājiņām ir sadalītas divās daļās, ar divām atsevišķām ieejām;
 • katrā mājiņā ir tualete, duša, 6 guļvietas (2 vienguļamās gultas un 2 divguļamās gultas);
 • mazais ledusskapis, grils;
 • lielā māja ar kamīnu un banketu zāli līdz 25 cilvēkiem;
 • lielās mājas otrajā stāvā ir 4 guļvietām (4 vienguļamās gultas);
 • laivas makšķerniekiem, peldvieta.

Mājaslapa

Viesu nams "Svilpaunieki"

Ģimenes uzņēmums, kas nodrošina naktsmītnes pakalpojumus kopš 2019. gada. Tiek piedāvāti 8 labie-kārtoti numuriņi, kur ar ērtībām var izmitināt 24 personas, bet, nodrošinot papildvietas, līdz pat 50 personām. 

Viesu nams “SVILPAUNIEKI” ir izveidots Lūznavas muižas parka un Rāznas Nacionālā parka teritorijā, kas ir kultūrvēsturiskas nozīmes teritorija ar simtgadīgiem kokiem un muižas parkam raksturīgo labiekārtojumu un apbūvi. 2016. gadā “SVILPAUNIEKI” to iegādājās kā graustu ar piemēslotu apkārtējo teritoriju. Apkārtējā teritorija blakus viesu namam tika sakārtota – tika ierīkots stāvlaukums transportlīdzekļiem, tika izbūvēti gājēju celiņi apkārt viesu namam un piegulošajā teritorijā, kā arī tika atjaunots segums Pils ielas posmā.

Mājaslapa

Click to listen highlighted text!