Īpašā pasākumā pirmo reizi tika godināti Rēzeknes novada sportisti

30.01.2023

Sports

27. janvārī pirmo reizi Rēzeknes novada vēsturē norisinājās pasākums – “Rēzeknes novada SPORTA LAUREĀTS 2022”. Labākie novada sportisti tika godināti desmit nominācijās. Svinīgais pasākums norisinājās Maltas pagasta kultūras namā.

Pasākuma mērķis ir apzināt un godināt personas par sasniegtajiem panākumiem sportā vai sporta nozares attīstībā, suminot individuālos sportistus, sporta komandas, sporta organizācijas, sporta pasākumu organizatorus, sporta trenerus, kā arī personas, kuras atbalstījušas vai veicinājušas sporta nozares attīstību Rēzeknes novadā 2022.gadā.
Tāpat informēt sabiedrību par sportiskajiem sasniegumiem 2022. gadā un iepazīstināt ar Rēzeknes novada labākajiem sportistiem un sporta dzīves organizatoriem.

Visus iesniegtos pieteikumus vērtēja Sporta Konsultatīvās padomes locekļi. Jānorāda, ka starp balvu saņēmējiem un nominantiem bija ne tikai amatieru sporta pārstāvji, bet arī Eiropas un pasaules līmeņa čempioni.

Balvas tika pasniegtas sekojošās nominācijā:

  • Gada sportiste – Marija Ružāne
  • Gada sportists – Aivars Šutka
  • Labākais tiesnesis – Anatolijs Jasinskis
  • Cerība sportā – Selīna Marija Astašova
  • Gada sporta skolotājs – Inese Boļšija
  • Gada sporta pasākums – sporta klubs "LATGOLYS VONOGI"
  • Gada treneris – Jeļena Tarasova
  • Mūžā ieguldījums sportā – Irēna Rancāne
  • Paraugs sportā – Ivars Upenieks
  • Gada komanda – Rēzeknes novada SS/Saules puikas

Jānorāda, ka pasākuma laikā tika pasniegta arī īpaša balva. Balvu par ieguldījumu Rēzeknes novada bērnu futbola attīstībā tika piešķirta Vjačeslavam Višņakovam (1991 -2022). Vjačeslavs bija zinošs, iedvesmojošs treneris, kurš nodrošināja sporta treniņa procesu un, neskatoties uz īso trenēšanas periodu, viņa komanda ieņēma godalgotas vietas. Diemžēl treneris 2022. gadā zaudēja cīņā ar smago slimību. Pasākuma laikā balvu saņēma Vjačeslava sieva un dēls.

 “Šodien man ir tiešām prieks, ka zālē atrodas gan tie, kas rūpējas par masveidību, organizē pasākumus skolās, profesionālās ievirzes programmās, spēlē dažādās komandās, individuālajos sporta veidos. Ceru, ka Sporta Konsultatīvā padome, kurā ietilpst savas nozares profesionāļi tiešām dos padomus kā šo atzinību jums sniegt, ” savā uzrunā teica Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs Monvīds Švarcs.

Priekšsēdētājs uzsvēra, ka viena svarīga panākumu sastāvdaļa ir infrastruktūra. Rēzeknes novads ir lepns, ka 2022. gadā ir uzsākta Viļānu sporta halles celtniecība, kuru plānots pabeigt 2023. gadā. Šī infrastruktūra noteikti kalpos kā labs pamats savu talantu attīstībai.

Iepriekšējos gados sporta laureātus apbalvoja citu pasākumu ietvaros. Pretendēt uz laureāta titulu varēja ikviens Rēzeknes novadā deklarējies sportists, treneris vai komanda, kuri sasnieguši visaugstākos sportiskos rezultātus izcīnot godalgotu  vai citu augstu vietu Latvijas čempionātā, vai Latvijas sporta veterānu savienības finālsacensībās, vai valsts un starptautiska mēroga sacensībās 2022. gadā, kā arī popularizējuši Rēzeknes novada un/vai Latvijas vārdu, veicinājuši sporta attīstību Rēzeknes novadā.

“Sports ir prieks, sports dažreiz ir vilšanās, sports iemāca spēju priecāties, iet pretī lieliem mērķiem un darīt lielu darbu un tā varētu turpināt, jo sports manā dzīvē ir ienesis neizsakāmi daudz brīnišķīgu lietu. Šīs visas manis iepriekš pieminētās lietas nes un dod cilvēki, kuri ļoti deg par sportu un tie viennozīmīgi ir mūsu treneri, sporta pedagogi. Šodien vēlos izmantot iespēju un visiem treneriem, kurus dzīve ir aicinājusi būt sportā, strādāt ar bērniem, jauniešiem, iedvesmot, teikt jums lielu paldies,” savas uzrunas laikā pateicības vārdus teica vieglatlēte Gunta Vaičule, kura pasniedza balvu nominācijā “Gada treneris”.

Sports klubs “Magnen” pārstāvji Edgars un Māra Kļaviņi arī pasniedza sarūpētās balvas skolām, kas viss aktīvāk 2022.gadā iesaistīja skolēnus kluba rīkotajās aktivitātēs. Balvas tika pasniegtas – Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamastkolai, Viļānu sporta skolai, Dricānu vidusskola un Maltas vidusskolai.

Sagatavoja: Jūlija Jurāne, Rēzeknes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

Foto: Eduards Medvedevs

Click to listen highlighted text!