Izbraukuma veselības istabas Maltas apvienības pārvaldē

Projekta “Dzīvo veselīgi Rēzeknes novadā!” ietvaros Rēzeknes novada iedzīvotājiem tiek sniegta iespēja apmeklēt biedrības “Latvijas Sarkanais krusts” Latgales komitejas organizētās izbraukuma veselības istabas, kuras aprīlī norisināsies Maltas apvienības pārvaldē – Silmalas, Maltas, Pušas, Feimaņu, Ozolaines un Lūznavas pagastā.

Izbraukuma veselības istabas apmeklētājiem tiks sniegta izglītojoša lekcija par sirds un asinsvadu saslimstības riska mazināšanu, ar mērķi nostiprināt teorētiskās zināšanas par insulta un infarkta pazīmēm, cēloņiem un profilaksi, informējot par insulta un infarkta galvenajiem cēloņiem un pazīmēm, kas tos var ietekmēt (augsts asinsspiediens, smēķēšana, augsts glikozes līmenis jeb cukura diabēts, augsts holesterīna līmenis) un to kopsakarībām. Tāpat tiks paaugstināta informētība par sirds un asinsvadu saslimstības risku mazināšanu un dzīvesveida korekcijas iespējām.

Katram veselības istabas apmeklētājam pēc izglītojošās lekcijas tiks veikti paškontroles mērījumi, t.i. kvalitatīvi un precīzi izmērīts asinsspiediens, svars, noteikts cukura un holesterīna līmenis asinīs.

Pasākums “Izbraukuma veselības istabas” notiks Rēzeknes novada pašvaldības īstenotā projekta „Dzīvo veselīgi Rēzeknes novadā!” Nr.9.2.4.2/16/I/027 ietvaros. Projektu finansē Eiropas Sociālais fonds.

Līga Pelse,
Rēzeknes novada pašvaldības projekta “Dzīvo veselīgi Rēzeknes novadā!” vadītāja

Click to listen highlighted text!