Izmaiņas Rēzeknes novada dzimtsarakstu nodaļas apmeklētāju pieņemšanas kārtībā

Rēzeknes novada dzimtsarakstu nodaļa informē par izmaiņām dzimtsarakstu nodaļas apmeklētāju pieņemšanas kārtībā.

Pamatojoties uz Rēzeknes novada domes 2022. gada 15. decembra lēmuma „Par Rēzeknes novada pašvaldības iestādes – Centrālā administrācija – amatu un mēnešalgu saraksta apstiprināšanu” 1. pielikumā “Rēzeknes novada pašvaldības Centrālās administrācijas amatu un mēnešalgu saraksts” tika izslēgta sadaļas “Dzimtsarakstu nodaļa” 2. pozīcija – dzimtsarakstu nodaļas vadītājas vietnieks.

Tātad no 2024. gada 1. janvāra Rēzeknes novada dzimtsarakstu nodaļa ar apmeklētāju pieņemšanas vietu – Viļāni, Kultūras laukums 1A, apmeklētāju pieņemšana tiks veikta tikai  otrdienās no plkst. 8.30 - 10.00.

Daudzus dzimtsarakstu nodaļas pakalpojumus var saņemt arī attālināti ar šādu neklātienes kanālu starpniecību:

• E-adrese
  • Rēzeknes novada  dzimtsarakstu nodaļas  e-pasta adrese: dzimtsaraksti@rezeknesnovads.lv
  • valsts pārvaldes pakalpojumu portāla www.latvija.lv e-pakalpojums “Dokumenta pieprasīšana un saņemšana”;
  • telefoniski – informatīvā tālruņa Nr.: 64607178;
  • pa pastu uz oficiālo nodaļas adresi - Rēzeknes novada dzimtsarakstu nodaļa, /13. kab./ Atbrīvošanas aleja 95A, Rēzekne, LV- 4601.

Attālināti iespējams pieprasīt  šādus nodaļas pakalpojumus:

• iesniegt iesniegumu par atkārtotu civilstāvokļa aktu reģistrāciju apliecinošu dokumentu izsniegšanu/ dzimšanas, miršanas, laulības apliecības/;
  • iesniegumu izziņām no civilstāvokļa aktu reģistriem;
  • iesniegumu laulības reģistrācijai, kas parakstīts ar drošu elektronisko parakstu un satur laika zīmogu pieņemšana no Latvijas valstspiederīgajiem.

Klātienē  dzimtsarakstu nodaļa sniedz šādus pakalpojumus:

• reģistrē dzimšanas un miršanas faktu;
  • reģistrē laulību kā juridisku faktu, klātesot līgavai, līgavainim un diviem pilngadīgiem lieciniekiem;
  • veic svinīgu laulību reģistrāciju / laulību reģistrāciju iespējams veikt arī ārpus dzimtsarakstu nodaļas/;
  • pieņem iesniegumu vārda, uzvārda un tautību ieraksta maiņai;
  • izsniedz daudzvalodu standarta veidlapas ar tulkojumu kādā no ES valodām;
  • veic papildinājumus un labojumus civilstāvokļa aktu reģistros

Visu nepieciešamo informāciju par dzimtsarakstu nodaļas pakalpojumiem var saņemt zvanot uz tālruni 64607178 , kā arī Rēzeknes novada mājas lapā, sadaļā – dzimtsarakstu nodaļa.

Sagatavoja Marija Deksne, Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja