Izsludināts konkurss “Feimaņu pagasta sakoptākā sēta”

NOLIKUMS

1. Konkursa organizētājs

Konkursa “Feimaņu pagasta sakoptākā sēta” (turpmāk – Konkurss) organizētājs ir Rēzeknes novada pašvaldības Maltas pagastu apvienības struktūrvienība Feimaņu pagasta pārvalde (turpmāk –Feimaņu pagasta pārvalde).

2. Konkursa mērķi un uzdevumi

2.1. Konkursa mērķi

2.1.1 Veicināt Feimaņu pagasta teritorijas sakoptību un attīstību;

2.1.2. Rosināt Feimaņu pagasta iedzīvotāju aktivitāti un līdzdalību savas darba un dzīves vietas sakopšanā un kultūrvides veidošanā.

2.1.3.Motivēt novada iedzīvotājus būt atbildīgiem par sava īpašuma sakopšanu.

2.1.4. Popularizēt konkursa uzvarētāju pieredzi un sasniegumus.

2.2. Konkursa uzdevums ir noskaidrot sakoptākos objektus šādās grupās:

2.2.1. Sakoptākais viensētu pagalms.

2.2.2. Konkursa vērtēšanas komisija pēc saviem ieskatiem kādu no vērtējamajiem objektiem var izvirzīt apbalvošanai ar speciālbalvu vai veicināšanas balvu.

3. Konkursa dalībnieku pieteikšanas veids un laiks

3.1. Dalību konkursā var pieteikt jebkura fiziska vai juridiska persona, t.sk. iedzīvotājs, īpašuma īpašnieks, apsaimniekotājs vai pilnvarotā persona par savu vai citu īpašumu. Piesakot citas personas īpašumu konkursam, jāsaņem īpašnieka rakstveida piekrišana (Nolikuma 1.pielikums).

3.2. Konkursa dalībnieku pieteikšanas laiks ir no 2021.gada 11. maija līdz 31. maijam.

4. Konkursa norises laiks un vieta:

4.1.Konkurss tiek organizēts no 2021. gada 11. maija līdz 17. jūlijam.

4.2. Konkurss norisinās Feimaņu pagasta teritorijā.

5. Vērtēšanas komisija

5.1.Vērtēšanas komisija tiek izveidota ar Feimaņu pagasta pārvaldes priekšsēdētāja rīkojumu piecu cilvēku sastāvā.

5.2.Vērtēšanas komisijas priekšsēdētājs ir Feimaņu pagasta pārvaldes vadītājs.

5.3.Vērtēšanas komisijas priekšsēdētājs:

5.3.1.Izziņo vērtēšanas komisijas darba grafiku;

5.3.2.Izziņo vērtēšanas komisijas sanāksmju laiku un vietu;

5.4. Komisija īpašumu vērtē tikai ar īpašnieka, valdītāja vai citas pilnvarotas personas atļauju un viņa klātbūtnē.

5.5.Vērtēšanas procedūras laikā komisija ir tiesīga fotografēt un filmēt vērtējamo objektu, iegūtos materiālus izmantot noslēguma pasākumā, ievietot vietējā pašvaldības informatīvajā izdevumā un citos saziņas līdzekļos.

6. Vērtēšanas procedūra

6.1.Katrs komisijas loceklis aizpilda tabulu par katru objektu (Nolikuma pielikums Nr.2), vērtējumu apliecinot ar savu parakstu. Maksimālais punktu skaits - 50

6.2.Pretendentu vērtējums notiek pēc punktu sistēmas:

6.2.1.Kopskats (ēku, pagalma, iebraucamā ceļa, dārza izvietojums, to iekļaušanās apkārtējā vidē) –maksimālais punktu skaits 10;

6.2.2.apzaļumošana (zāliens, koku, dekoratīvu stādījumu izvietojums, celiņi)-maksimālais punktu skaits 10;

6.2.3.Atpūtas vietas (mazās arhitektūras formas, ūdens tilpnes) –maksimālais punktu skaits 10;

6.2.4.Atkritumu savākšana –maksimālais punktu skaits 5;

6.2.5.Karoga masts vai karoga turētājs –maksimālais punktu skaits 5;

6.2.6.Īpašuma nosaukuma noformējums, pastkastīte -maksimālais punktu skaits 5;

6.2.7.Papildus punkti –maksimālais punktu skaits 5.

6.3.Par konkursa uzvarētāju tiek atzīts tas dalībnieks, kurš nominācijā saņēmis visvairāk punktus.

6.4. Objektu vērtēšana dabā notiek no 2021.gada 28. jūnija līdz 30.jūnijam.

7.Apbalvošana

7.1.Konkursa Galvenās balvas ieguvējam  nominācijā tiek pasniegta profesionāla mākslinieka glezna ar uzvarētāja īpašuma attēlojumu, kas taps Rēzeknes novada dienu Maltas pagastu apvienības mākslas plenēra ietvaros.

7.2.Visiem dalībniekiem tiek piešķirti Feimaņu pagasta pārvaldes atzinības raksti un specbalvas.

7.3.Uzvarētāju apbalvošana notiek Rēzeknes novada dienu noslēguma pasākumā Feimaņos.

8.Konkursa ierobežojumi

8.1.Konkursā netiek vērtētas komisijas locekļu sētas.

8.2.Komisija nevērtē iesniegto pieteikumu, ja nekustamā īpašuma īpašnieks:

8.2.1.Ir parādā nekustamā īpašuma nodokli vai citus maksājumus pašvaldības budžetā;

8.2.2.Ir veicis nelikumīgu būvniecību īpašumā;

8.2.3.Nav ievērojis īpašuma apsaimniekošanas vai atkritumu savākšanas noteikumus un/vai pēdējā gada laikā ir sodīts par pārkāpumiem īpašuma apsaimniekošanas jomā.