Jaunie uzņēmēji un biznesa ideju autori aicināti pieteikties LIAA Rēzeknes biznesa inkubatora atbalsta programmām

etetet

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) biznesa inkubatori visā Latvijā izziņo 2021. gada pavasara uzņemšanu pirmsinkubācijas un inkubācijas programmās. Pieteikumu pieņemšana dalībai biznesa atbalsta programmās būs atvērta no 1. līdz 22. martam.  

Kopš programmas sākuma 2017. gadā LIAA Rēzeknes biznesa inkubatora atbalstu izmantojuši 123 biznesa ideju autori, veidojot un testējot savu ideju biznesa modeli pirmsinkubācijas programmā, un 60 komersanti, attīstot savas idejas inkubācijas programmā – apgūstot uzņēmējdarbībai nepieciešamās zināšanas, izmantojot līdzfinansējumu un stratēģiski plānojot nākamos soļus uzņēmējdarbībā. Šobrīd PINK programmā savas idejas testē 13 biznesa ideju autori, bet inkubācijā  ir 36 komersanti. 

LIAA reģionālie biznesa inkubatori četru gadu laikā ir pierādījuši, ka šī ES fondu līdzfinansētā programma ir efektīvs atbalsta veids jaunu uzņēmumu izaugsmei, ir pārliecināta LIAA Rēzeknes biznesa inkubatora vadītāja Skaidrīte Baltace. Inkubācijā esošie uzņēmumi no 2017. gada sākuma kopā ir spējuši ģenerēt 7 765 894 EUR lielu apgrozījumu, tajā skaitā eksporta radītājus 1 675 541 EUR apjomā, nodrošinot 90 jaunas darba vietas reģionā un nodokļos nomaksājot 1 165 013 EUR. Paši dalībnieki atzīst, ka nozīmīgs ieguvums ir jauno uzņēmēju kopiena, kontakti, zināšanas un pieredze, ko var mācīties no citiem dalībniekiem. Turklāt ideju autori, kuri pirmsinkubācijas atbalsta periodā inkubatorā attīsta vienu ideju, dažkārt veido jaunas partnerības un veiksmīgi pielieto zināšanas jau citās komandās un citu jaunu inovatīvu ideju attīstīšanā. 

Interesentiem tiek piedāvātas divas programmas. Inkubācijas atbalsta programmai aicināti pieteikties uzņēmumi, kuri nav reģistrēti ilgāk par trim gadiem. Inkubācijas laikā dalībnieki saņem dažādu veidu konsultācijas, tostarp no mentoriem, kas ir zinoši konkrētajā nozarē, iespēju apmeklēt seminārus, piekļuvi koprades telpām un kopienai, kā arī finansiālu atbalstu. 

Savukārt biznesa ideju autori varēs pievienoties pirmsinkubācijas programmai, kas ir piemērota gan fiziskām, gan juridiskām personām, kuras vēlas izvērtēt savas biznesa idejas dzīvotspēju. Sešu mēnešu laikā pirmsinkubācijas dalībnieki piedalās intensīvā apmācību programmā, radot un testējot sava produkta vai pakalpojuma prototipu, papildus saņemot kompetentu mentoru atbalstu un ieteikumus biznesa izaicinājumu risināšanai. 

  1. gada 2. martā (otrdien) visi interesenti aicināti uz LIAA Rēzeknes biznesa inkubatora tiešsaistes pasākumiem:
  • INFO stunda14.00, kurā tiks stāstīts par inkubatora sniegtajiem pakalpojumiem un atbalstu biznesa idejas vai uzņēmējdarbības attīstībai. INFO stundas ietvaros inkubatora komanda atbildēs uz interesējošiem jautājumiem par pieteikumu sagatavošanu un iesniegšanu pirmsinkubācijas un inkubācijas atbalstam.

Reģistrācija šeit: https://saite.lv/3CRp7 

  • LŪST VAI PLĪST | pieredzes stāstu sesija15.00, kurā būs iespēja dzirdēt uzņēmēju pieredzes stāstus. Uzņēmēji dalīsies dažādās veiksmēs un neveiksmēs, no kurām ikviens var mācīties. Katra stāsta misija ir parādīt pieredzes vērtību, iedvesmojot un iedrošinot nebaidīties attīstīt biznesa idejas un doties uz priekšu, lai tur lūst vai plīst. Šajā reizē stāstu stāstītāji būs uzņēmums “Latgales dārzeņu loģistika" un LIAA Rēzeknes biznesa inkubatora  kopienas dalībnieki “Timber Kit” un “Burbuļu spēles.”

Reģistrācija šeit: https://saite.lv/Bb7Cm 

Kā arī aicinām interesentus izmantot iespēju un attālināti saņemt individuālās konsultācijas par biznesa inkubatora sniegto atbalstu, prasībām programmu dalībniekiem un pieteikšanās kārtību. Pieteikties konsultācijai var, rakstot uz e-pasta adresi rezekne@liaa.gov.lv vai zvanot 62401095.

Rēzeknes biznesa inkubatora pakalpojumi pieejami biznesa ideju autoriem un jaunajiem komersantiem 11 pašvaldību administratīvajā teritorijā Ziemeļaustrumlatgalē, tajā skaitā Rēzeknē, Rēzeknes, Viļānu, Ludzas, Kārsavas, Zilupes, Ciblas, Balvu, Viļakas, Rugāju un Baltinavas novadā. 

Pieteikumus pirmsinkubācijai un inkubācijai varēs iesniegt elektroniski, nosūtot elektroniski parakstītu pieteikumu uz pasts@liaa.gov.lv (edoc iesniegšanas termiņa laika zīmogs – līdz 2021. gada 22. marta plkst. 23:59). 

LIAA Biznesa inkubatoru mērķis ir atbalstīt jaunu, dzīvotspējīgu un konkurētspējīgu uzņēmumu izveidi un attīstību. LIAA Biznesa inkubatorus finansē Latvijas Republika un Eiropas Savienība Eiropas Reģionālā attīstības fonda projektā "Reģionālie biznesa inkubatori un Radošo industriju inkubators".

 

Vairāk par LIAA biznesa inkubatoriem: http://inkubatori.magneticlatvia.lv
Par pirmsinkubācijas programmu: https://youtu.be/sfsxK-CVCJQ
Par inkubācijas programmu: https://youtu.be/jTis0NTX_A0
Publicitātes fotogrāfijas: https://failiem.lv/u/gemcad38u

 

Papildu informācija: Evija Piebalga
LIAA Ventspils biznesa inkubatora vecākā projektu vadītāja
Baznīcas iela 19, Rēzekne
rezekne@liaa.gov.lv
Tālrunis: +371 29398363
Inkubatori.magneticlatvia.lv
facebook.com / LIAA Rezekne

Click to listen highlighted text!