Jauniešu vasaras darba prakse Rēzeknes novadā

21.07.2021

Jauniešiem

Ir vasaras vidus, kad pilnā sparā notiek dažādi vasaras darbi. Rēzeknes novada Izglītības pārvalde jau maijā izsludināja konkursu par finansējuma piešķiršanu jauniešu darba praksēm vasaras periodā, lai radītu iespēju novada jauniešiem strādāt apmaksātu vasaras darbu kādā no Rēzeknes novada pagastu pārvaldēm. Kopumā no Rēzeknes novada pašvaldības budžeta šim mērķim tika atvēlēti 53521,23 EUR.
Pirmie jaunie darbinieki uzsāka savas darba gaitas 1. jūnijā. Darba vietu skaits jauniešiem vasaras mēnešos 25 pagastu pārvaldēs ir 161. Jauniešiem ir iespēja strādāt līdz diviem mēnešiem uz pusslodzi ar minimālās mēnešalgas atalgojumu, tas ir, 3,5 vai 7 stundas dienā, atkarībā no vienošanās, ar 500 EUR lielu atalgojumu par slodzi, attiecīgi 250 EUR par pusslodzi. Ar visiem jauniešiem ir noslēgts darba līgums, tiek ieturēts ienākuma nodoklis, tiek aprēķināta arī atvaļinājuma nauda par nostrādāto mēnesi vai diviem. Katram jaunietim ir piešķirts mentors/darbu vadītājs, kas nosaka veicamos darba pienākumus, informē par darba drošību un veselības pārbaudēm, kā arī vienojas par darba apjomu un noslodzi.
Vasara jauniešiem ir ne tikai atpūtas laiks, bet arī iespēja iegūt darba pieredzi un sakrāt naudu kādām ilgi kārotām lietām. Aptaujātajiem jauniešiem savs vasaras darbs ir paticis un ar problēmām vai negatīvām emocijām nav saskārušies, tieši otrādi, – jaunieši atzīst, ka darbs viņiem sagādājis ne tikai papildus kabatas naudu, bet arī iegūtas vērtīgas zināšanas un jauna pieredze, ko izmantot arī turpmāk.

Vēlos pateikties mūsu jauniešiem, kas atsaucās iespējai strādāt. Paldies arī pagastu pārvalžu darbiniekiem, kas uzņēma savus jauniešus darba rindās, jaunatnes darbiniekiem par atbalstu jauniešiem strādāt un lietderīgi pavadīt savu brīvo laiku! Paldies Rēzeknes novada pašvaldībai par atvēlēto finansējumu, lai ikviens jaunietis, kurš vēlas strādāt, tiktu pie sava darba!

Aivars Mežatučs, Rēzeknes novada pašvaldības jaunatnes lietu speciālists

Foto: Tamāra Kablanova, Jekaterina Itkača, Daila Ekimāne