Jaunveidojamā Rēzeknes novada pašvaldības administratīvās struktūras projekta izstrādes process

Latvijā pēc 2021.gada pašvaldību vēlēšanām būs 42 pašvaldības līdzšinējo 119 vietējo pašvaldību vietā. To paredz Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums, kas spēkā stājies 2020. gada 23. jūnijā. Jaunās pašvaldību domes darbu uzsāks 2021. gada jūlijā. Administratīvi teritoriālā reforma paredz, ka tiks apvienoti trīs šobrīd esošie novadi - Rēzeknes novads, Varakļānu novads un Viļānu novads, veidojot jaunu administratīvo teritoriju ar nosaukumu Rēzeknes novads.

Rēzeknes novada pašvaldības administratīvās struktūras projekts jāizstrādā līdz 2021. gada 1. jūnijam. Lai izstrādātu kopīgi jaunveidojamā Rēzeknes novada pašvaldības administratīvās struktūras projektu, norisinās diskusijas un regulāras ZOOM sanāksmes ar pašvaldību priekšsēdētājiem, izpilddirektoriem, projekta koordinatoriem.

Lai pieņemtu lēmumus, aprīļa sākumā tika izveidota kopīga jaunveidojamā Rēzeknes novada pašvaldības administratīvās struktūras projekta izstrādes komisija 11 dalībnieku sastāvā. Kā komisijas vadītājs darbojas Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs Monvīds Švarcs, komisijas locekļi - Rēzeknes novada domes priekšsēdētāja vietniece Elvīra Pizāne, Rēzeknes novada pašvaldības izpilddirektors Jānis Troška, Varakļānu novada domes priekšsēdētājs Māris Justs, Varakļānu novada pašvaldības izpilddirektors Ivars Ikaunieks, Viļānu novada domes priekšsēdētāja Jekaterina Ivanova, Viļānu novada domes priekšsēdētājas vietniece Daiga Ceipiniece, Viļānu novada pašvaldības izpilddirektors Andris Stafeckis, Projekta vadītāja Inga Kruste, Projekta koordinatore Aija Ščucka, Projekta koordinatore Sintija Upeniece.

Piektdien, 9. aprīlī tika organizēta kopīga jaunveidojamā Rēzeknes novada pašvaldības administratīvās struktūras projekta izstrādes komisijas sēde, kurā tika lemts par turpmāko iestāžu darbības redzējumu, augstāka līmeņa struktūrvienību un zemāka līmeņa struktūrvienību iedalījumu. Tika lemts par darba grupu sanāksmju organizēšanu ar centrālās administrācijas nodaļu vadītājiem vai attiecīgās jomas speciālistiem pašvaldībā. Par sanāksmju norises laikiem iesaistītie darbinieki no Rēzeknes, Varakļānu un Viļānu novada pašvaldības tiks informēti, kā arī tiks nodrošināta iespēja sanāksmēs iesaistīties pašvaldību Vadības pārstāvjiem.

Ja ir kādi precizējoši jautājumi vai ierosinājumi par administratīvās struktūras projekta izstrādes procesu, lūdzam rakstīt uz e-pastu: inga.kruste@rezeknesnovads.lv

Inga Kruste,
Kopīgi jaunveidojamā Rēzeknes novada pašvaldības administratīvās struktūras projekta izstrādes vadītāja

e-pasts: inga.kruste@rezeknesnovads.lv