Karjeras nedēļas pasākumi rosināja izzināt IKT nozari

No 11. līdz 15. oktobrim visā Latvijā jau devīto gadu norisinājās Karjeras nedēļa, kurā piedalījās arī Rēzeknes novada  skolu izglītojamie. Karjeras nedēļas laikā skolēniem bija iespēja iepazīt informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) nozari, savukārt vecākiem un skolotājiem – izvērtēt, cik daudz viņi zina par šo nozari, un saņemt ieteikumus, kā palīdzēt bērniem un jauniešiem karjeras izvēlē. Pasākumos, kurus organizēja VIAA, skolu vadība, pedagogi karjeras konsultanti un mācību priekšmetu pedagogi vai klašu audzinātāji  piedalījās ap 1200 Rēzeknes novada skolēnu. Tiešsaistes pasākumos vai savu klašu ietvarā skolēniem bija iespēja uzklausīt savu skolu absolventu - IKT nozares profesionāļu stāstus, iepazīt profesiju aizkulises, veidot savus radošos darbus, izmantojot IKT prasmes, diskutēt, piedalīties tematiskās mācību stundās un   dažādos citos pasākumos.

Karjeras nedēļas laikā  tiešsaistē notika vairāki Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) organizēti pasākumi. 7. – 9. klašu skolēni un jebkurš cits interesents mācībstundā varēja izmēģināt radošo programmēšanu, apgūstot Javascript programmēšanas valodas pamatus. Diskusijā vecākiem tika pārrunāts, kā tehnoloģiju izmantošana ģimenēs un viedierīču lietošanas noteikumi var ietekmēt bērna tālāko karjeru un interesi par tehnoloģijām. Diskusijā jauniešiem vairāki IKT nozares pārstāvji dalījās stāstos par to, kā viņi nonāca IKT nozarē un ko domā par darbu tajā. Šo Karjeras nedēļas  pasākumu video ieraksti ir saglabāti Valsts izglītības attīstības aģentūras  Youtube kontā un pieejami apskatei ikvienam. Karjeras nedēļas laikā apkopota vērtīga informācija par IKT nozari, un ar to var iepazīties Tavai karjerai Facebook lapā un Twitter kontā, kā arī VIAA mājaslapā.  

Karjeras nedēļas izskaņā jaunieši ideju hakatonā meklēja un radīja jaunus risinājumus, kā ar mūsdienu tehnoloģiju palīdzību efektīvi palīdzēt jauniešiem karjeras izvēlē. Uzvaras laurus plūca Valmieras Viestura vidusskolas komanda “Discord kaķēni”, kuri ierosināja veidot jauniešiem saistošu un vērtīgu saturu TikTok vietnē. Dalītas otrās un trešās vietas ieguvēji bija  “Čiekuriņi” no Špoģu vidusskolas un “Barcumnieki” no Vecumnieku vidusskolas. “Čiekuriņu” ideja bija radīt interaktīvu spēli, caur kuru varētu iegūt informāciju par profesijām un karjeras izaugsmi.  

Karjeras nedēļu VIAA īstenoja projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros ar Eiropas Sociālā fonda un valsts finansējumu.

 

Projekta koordinatore Rēzeknes novadā Elita Opincāne

Click to listen highlighted text!