Katrs Rēzeknes novada pirmklasnieks saņems skolas piederumu komplektu

12.08.2015

Izglītība

Jau vairākus gadus, uzsākot mācības 1. klasē kādā no Rēzeknes novada izglītības iestādēm, pirmklasniekus sagaida patīkams pārsteigums – skolas piederumu komplekts ar zīmuļiem, krāsām, plastilīnu un citām skolai noderīgām lietām.

Pirmklasnieka komplekta vērtība ir 21 EUR. „Atlasot kancelejas preces, mēs ņemam vērā speciālistu izstrādātās prasības un ieteikumus, lai skolas piederumi būtu īpaši piemēroti sākumskolēniem,” pastāstīja Rēzeknes novada pašvaldības Sociālā dienesta vadītāja Silvija Strankale, „piemēram, zīmuļi ir trīsstūrveida, lai bērnam veidotos pareizs satvēriens. Tāpat no plašā piedāvājuma izvēlamies ļoti kvalitatīvu plastilīnu, ar ko bērnam ir viegli strādāt un kas nesmērē rokas vai galdu. Komplektam pievienots arī plastmasas trauciņš ar vāciņu otu skalošanai, kas ir ļoti viegls un parocīgs pārnēsāšanai, turklāt apgāžoties tas neizlīst, līdz ar to nesabojā nedz savas, nedz blakus sēdētāja skolas mantas.”

Skolas palīglīdzekļu komplekts tiek izsniegts, vadoties pēc Rēzeknes novada pašvaldības 2015. gada 4. jūnija saistošajiem noteikumiem Nr. 54 „Par sociālās palīdzības pabalstiem Rēzeknes novadā” XI punktu „Pabalsts pirmklasniekiem”.

Ja „Pabalsts pirmklasniekiem” paredzēts visiem, kuri uzsāk mācības Rēzeknes novada pašvaldības izglītības iestādēs, neatkarīgi no viņu deklarētās dzīves vietas, tad „Pabalsts skolēnu ēdināšanai” pienākas tikai Rēzeknes novadā deklarētajiem bērniem. „Sākot no pirmsskolas līdz pat 12. klasei tiek segti ēdināšanas izdevumi mūsu novada bērniem, kuri nāk no daudzbērnu ģimenēm, audžuģimenēm, trūcīgām ģimenēm, kā arī aizbildniecībā esošiem bērniem. Izņēmums ir visi 1. līdz 4. klases skolēni, kuru ēdināšanu pilnā apmērā apmaksā valsts,” paskaidroja Sociālā dienesta vadītāja. „Jāatzīmē, ka pabalsts bērnu ēdināšanai netiek izmaksāts vecākiem, bet gan pārskaitīts ēdināšanas pakalpojumu sniedzējam. Tādā veidā mēs varam būt droši, ka šī naudiņa tiešām tiks izlietota bērnu ēdināšanas mērķim,” saka Silvija Strankale.

Gan skolas piederumu komplektu iegāde, gan pabalsti skolēnu ēdināšanai tiek finansēti no Rēzeknes novada pašvaldības Sociālā dienesta budžeta. 2014. gadā pabalstu pusdienu apmaksai saņēma 974 skolēni, un kopumā šim mērķim tika izlietoti 28 352 EUR, savukārt skolas piederumu komplektu saņēma 225 pirmklasnieki par kopējo summu 4725 EUR. Paredzams, ka šogad mācības Rēzeknes novada skolās uzsāks un komplektus saņems aptuveni tikpat 1. klases skolēni.

Madara Ļaksa,
Rēzeknes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

Click to listen highlighted text!