Konferencē diskutēs par iedzīvotāju padomēm Latvijā

21.aprīlī plkst. 13.00 Rēzeknē, Latgales vēstniecībā “Gors” norisināsies līdz šim plašākā iedzīvotāju padomju darbībai veltītā konference “Iedzīvotāju padomes Latvijā”, ko organizē British Council pārstāvniecība Latvijā un Rēzeknes novada pašvaldība sadarbībā ar domnīcu “Providus”. Konference notiks klātienē un, iepriekš reģistrējoties, būs skatāma arī tiešsaistē.

2023.gada janvārī stājās spēkā jaunais Pašvaldību likums, kas pašvaldības mudina veidot iedzīvotāju padomes, lai veicinātu sadarbību ar vietējiem iedzīvotājiem. Vairākās pašvaldībās iedzīvotāju padomes jau darbojas, un konference vienkopus pulcēs to pārstāvjus, kas dalīsies pieredzē par efektīvu iedzīvotāju padomju veidošanu un uzturēšanu. Konferenci atklās Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Māris Sprindžuks, Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs Monvīds Švarcs un British Council pārstāvniecības Latvijā vadītāja Zane Matesoviča. Dalībniekus attālināti uzrunās Latvijas Republikas Valsts prezidents Egils Levits un Lielbritānijas vēstnieks Latvijā Pols Bramels (Paul Brummell).

Konferences ietvaros notiks divas paneļdiskusijas. Plkst. 13.20-15.00 diskusijā “Iedzīvotāju padomes – jauns līdzdalības rīks?!” piedalīsies Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Māris Sprindžuks,  Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs Monvīds Švarcs,  Ropažu novada domes priekšsēdētājas vietnieks Haralds Burkovskis, Viļānu pilsētas, un Tukuma novada iedzīvotāju padomju pārstāvji.

Plkst. 15.20-16.50 otrajā diskusijā “Kā veidot un uzturēt efektīvas iedzīvotāju padomes?” piedalīsies Rēzeknes novada domes priekšsēdētāja vietniece Ērika Teirumnieka, Tukuma novada domes priekšsēdētāja vietniece sociālās politikas jautājumos Inga Priede, Dekšāres, Maltas un Vangažu pilsētas iedzīvotāju padomju pārstāvji.

Apmeklēt konferenci klātienē aicināti pašvaldību darbinieki, deputāti, iedzīvotāji, nevalstisko organizāciju pārstāvji un citi interesenti. Tiks nodrošināta iespēja pieslēgties konferencei arī attālināti, iepriekš reģistrējoties. Dalība konferencē ir bez maksas. Lai pietiektos dalībai, līdz 18. aprīlim jāaizpilda reģistrācijas anketa: https://bit.ly/3nS6SE4

Konferenci organizē British Council pārstāvniecība Latvijā un Rēzeknes novada pašvaldība sadarbībā ar domnīcu “Providus”, noslēdzot sadarbības projekta “Iedzīvotāju konsultatīvo padomju stiprināšana Rēzeknes novadā” pirmo posmu.  Projekta ietvaros īstenotas dažādas aktivitātes, lai veicinātu iedzīvotāju konsultatīvo padomju dialogu ar Rēzeknes novada pašvaldību, kā arī celtu iedzīvotāju padomju pārstāvju kapacitāti efektīvākai interešu pārstāvībai pašvaldībā.

Papildu informācija:

Jūlija Jurāne