Konkurss “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība” – sācies iedzīvotāju balsojums

Sabiedrības integrācijas fonds aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju līdz šī gada 22. decembrim vietnē www.vietagimenei.lv novērtēt pašvaldību sniegto atbalstu ģimenēm. Konkursa “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība Latvijā 2022” laureāti tiks noskaidroti pēc iedzīvotāju balsojuma un komisijas vērtējuma rezultātiem. Pašvaldības, kas uzvarēs sadalīs naudas balvu 150 000 eiro apmērā, lai turpinātu iesākto darbu sabiedrības atbalstīšanā. Konkursā piedalās arī Rēzeknes novada pašvaldība.

Konkursa “Ģimenei draudzīga pašvaldība” mērķis ir noteikt tās Latvijas pašvaldības, kas nodrošina lielāko atbalstu, daudzveidīgos un pieejamākos pakalpojumus ģimenēm ar bērniem, ģimeniskāko visi, kā arī izcelt labākos piemērus un risinājumus, kā pašvaldības rūpējas par ģimenēm. Ģimeņu atbalsta pasākumu izvērtēšana balsojumā ļauj noskaidrot iedzīvotāju apmierinātību ar dzīves kvalitāti savā reģionā, kā arī aktualizēt jautājumus, ko iedzīvotāji vēlētos risināt.

Cīņā par laureāta statusu pašvaldības vērtēs arī komisija. Tiks vērtēti pašvaldību sniegtie dati par pakalpojumiem, ko katra pašvaldība nodrošina ģimenēm ar bērniem. Klātienes vizītēs tiks apmeklētas 10 Latvijas labākās pašvaldības. Viena no 43 pašvaldībām, kura tiks atzīta par ģimenei draudzīgāko valsts mērogā, saņems naudas balvu 30 000 eiro apmērā. Savukārt katras pašvaldību grupas uzvarētājs – naudas balvu  20 000 eiro apmērā. Vērtēšanas komisija varēs noteikt arī papildu nominācijas. Piešķirtās naudas balvas paredzētas turpmākajam darbam ģimeņu atbalsta veicināšanā.

Iedzīvotāji aicināti balsot reizi dienā no vienas ierīces līdz pat šī gada 22. decembrim, aizpildot balsošanas anketu www.vietagimenei.lv.