Konkurss melnbaltajā fotogrāfijā – Jāņa Gleizda balva fotogrāfijā 2024

01.09.2023

Kultūra

Sagaidot foto mākslinieka Jāņa Gleizda simto gadskārtu, Rēzeknes novada pašvaldība sadarbībā ar Latgales fotogrāfu biedrību izsludina un organizē foto konkursu melnbaltajā fotogrāfijā “Jāņa Gleizda balva fotogrāfijā 2024”.

Konkurss un tā galvenā balva tiek veltīti Jānim Gleizdam, novērtējot mākslinieka devumu fotomākslā, ar mērķi popularizēt mākslinieka devumu kultūrā, kā arī melnbaltās fotogrāfijas jaunrades un attīstības veicināšanai.

Konkursa galvenā balva “Jāņa Gleizda balva fotogrāfijā”, kā arī 1000 EUR naudas balva, tiks pasniegta un konkursa rezultāti tiks paziņoti Jāņa Gleizda 100. jubilejai veltītā pasākumā, kas norisināsies Austrumlatvijas koncertzālē “GORS” 2024. gada 10. maijā.

Konkursa laureātu darbi tiks izstādīti Jānim Gleizdam un konkursam veltītās izstādēs  Austrumlatvijas koncertzālē “GORS” no 2024. gada 15. aprīļa līdz 15. jūnijam, kā arī publicēti konkursa un izstādes katalogā.

Šis ir vienīgais tik plaša mēroga fotogrāfijas konkurss Latvijā, aptverot 5 dažādus fotogrāfijas žanrus – portrets, akts, klusā daba, ainava un sports.

Konkursam iesniegtās fotogrāfijas izvērtēs īpaši izveidota komisija, un konkursā piedalīties tiek aicināti visi fotogrāfi, neraugoties uz to vecumu, nodarbošanos vai profesionālajām fotografēšanas iemaņām.

Pieteikšanās līdz 2024. gada 31. janvārim, sūtot fotogrāfijas e-pastā gleizdam100@rezeknesnovads.lv. Vairāk informācijas par konkursa noteikumiem, pieteikšanos, prasībām un darbu vērtēšanu nolikumā:

Nolikums

Par Jāni Gleizdu

Jānis Gleizds dzimis 1924. gada 7. maijā Rēzeknes novada Vecgailumos. Jāņa Gleizda radošās gaitas fotogrāfijas nozarē novērtētas gan Latvijas, gan starptautiskā mērogā, piedaloties 800 izstādēs visos Pasaules kontinentos un iegūstot 170 medaļas, kausus un Grand Prix balvas. Māksliniekam 1979. gadā piešķirts Starptautiskās fotomākslas federācijas goda tituls (AFIAP), 1985. gadā – LPSR Nopelniem bagātā mākslas darbinieka goda nosaukums, 1988. gadā – Starptautiskās fotomākslas federācijas ekselences tituls (EFIAP). 1989. gadā Jānis Gleizds kļuvis par Mārtiņa Buclera prēmijas laureātu. 1995. gadā 3. maijā Jānim Gleizdam par nopelniem foto mākslā piešķirts Triju Zvaigžņu ordenis. 

Vēsturiskas personas

Click to listen highlighted text!