Latgalē notiks diskusijas “ESi NĀKOTNE”

No šī gada 4. līdz 6. martam Latvijas Platforma attīstības sadarbībai (LAPAS) ar domubiedriem un ar Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā atbalstu viesosies Latgalē ar piecām diskusijām ciklā “ESi NĀKOTNE”, kurās aicinās dalībniekus dalīties ar savu vīziju par Eiropu un savu lomu nākotnes Eiropā. 4. martā plkst. 11.00 aicinām uz sarunu Ludzā, Ludzas jauniešu centrā; 4. martā plkst. 15.00 Rēzeknē, Nacionālo biedrību kultūras namā; 5. martā plkst. 11.00 Preiļos, Preiļu Brīvajā skolā; 5. martā plkst. 14.00 Daugavpilī, Inženieru arsenāla parkā un 6. martā plkst. 11.00 Balvos, atbalsta mājā “Brīvupes”.

Diskusiju cikla “ESi NĀKOTNE” ietvaros plānoti 20 pasākumi, no kuriem pieci jau aizvadīti Kurzemes reģionā. Pasākumu mērķis ir iesaistīt pēc iespējas daudzveidīgākas sabiedrības grupas, īpaši līdzdarboties aicinot jauniešus. “ESi NĀKOTNE” diskusijas kalpo kā platforma, kurā jauniešiem ir iespēja izteikt savu viedokli, priekšlikumus un tikt sadzirdētiem gan reģionālā, gan Eiropas līmenī. Tā kā 2022. gads tiek atzīmēts kā Eiropas Jaunatnes gads, tad diskusiju cikls paver jauniešiem īpašu iespēju tikt sadzirdētiem un līdzdarboties Eiropas nākotnes veidošanā.

Piecos pasākumos pārmaiņus diskutēsim par tādām tēmām kā izglītība, kultūra, digitālā transformācija, migrācija, veselība, vide, Eiropas dimensija, klimata pārmaiņas, jaunieši un ekonomika.  Lai diskusijas ritētu raitāk un vēl interesantāk, tās vadīs tādas personības kā mūziķis, latgaliskā raidījuma “Kolnasāta” vadītājs un folklorists Ēriks Zeps un viens no aktīvākajiem un pamanāmākajiem daugavpiliešiem – Jorens Dobkevičs.

Sarunu laikā dalībnieki piedalīsies kopīgā zupas gatavošanā pēc vietējās receptes. Tāpat kā diskusijās  dažādie viedokļi bagātina viens otru, tā arī kopīga ēdiena pagatavošana palīdz saskatīt panākamo rezultātu. Zupas dažādās sastāvdaļas simboliski atgādina arī par dažādību kā vērtību, kultūras un viedokļu bagātību. Diskusiju cikla rezultātā kopā ar diskusijās izteiktajiem viedokļiem un apspriestajiem problēmjautājumiem tiks apkopotas arī 20 dažādas zupas receptes, kas raksturīgas katrai pasākuma norises vietai, piemēram, Preiļos uz dzīvās uguns gatavosim siera zupu pēc vietējās receptes, savukārt Balvos – zirņu zupu. Vietējo recepšu krājums aplūkojams plašāk – šī projekta ietvaros ar “recepti” saprotot arī attīstības “recepti” iedzīvotāju izteikto viedokļu formā.

LAPAS direktore Inese Vaivare uzsver: "LAPAS redzējumā Konference par Eiropas nākotni ir lieliska iespēja, lai diskusijā iesaistītu gan ilggadējus, gan jaunus reģionālos partnerus un veidotu izpratni par saikni lokāla – nacionāla – Eiropas – globāla attīstība. Mūsuprāt, tieši lokālais konteksts ir primārais vajadzīgo pārmaiņu definēšanai un to izpratnei pēc būtības. LAPAS kalpos kā sadarbības platforma šajā procesā, veicinot Latvijas cilvēku balsu sadzirdēšanu un pārstāvību visos līmeņos."

Zane Petre, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja: “Konference par Eiropas nākotni ir platforma, kas eiropiešiem dod iespēju izteikt savu viedokli, tikt sadzirdētiem un kopā veidot Eiropas nākotni. Šis praktiskais instruments ļauj vietējas idejas paust plašākai sabiedrībai arī starptautiskā līmenī, un Eiropas Savienības institūcijām dod priekšstatu par to, kas aktuāls eiropiešiem. Tā kā 2022. gadā atzīmējam Eiropas Jaunatnes gadu, tad īpaši priecājos par šī diskusiju cikla sniegtajām līdzdalības iespējām jauniešiem. Jaunieši veidos mūsu nākotni, tādēļ būtiski saklausīt viņu viedokli un izteiktās idejas, lai jau tagad veidotu zaļāku, digitālāku un vienlaikus – iekļaujošāku Eiropu. Eiropu, par piederību kurai varam lepoties.”

Ikviens var pieteikties pasākumam, aizpildot pieteikuma formu un izvēloties sev tuvāko pasākuma norises vietu, ŠEIT. Vairāk informācijas par pasākumiem var atrast: lapas.lv

Vairāk informācijas:  
Ilze Seipule, projekta vadītāja
ilze.seipule@lapas.lv      

Click to listen highlighted text!