Lūznavas muižā notiek starptautisks digitālās mākslas simpozijs REALITY TURN

16.05.2019

EUCIDA

Ap simts dalībnieku no Latvijas, Lietuvas, Īrijas, Francijas, mākslinieki, dizaineri, digitālās mākslas teorētiķi, studenti 15. – 16. maijā piedalās starptautiskajā digitālās mākslas simpozijā „Reality turn (Realitātes pavērsiens) – Jaunas pieredzes, māksla un ekoloģija virtuālajā laikmetā”, kas 15. – 16. maijā notiek Rēzeknes novada Lūznavas muižā.  Latvija, Francija un Īrija ir trīs valstis, kas iesaistījušās ES programmas "Radošā Eiropa" atbalstītajā projektā „European Connections in Digital Arts –EUCIDA”. Projekta partneri ir digitālās mākslas centri Dublinā (Īrija), Belfortā (Francija) un Rēzeknes novada pašvaldība.
Pasākuma dalībnieki ar interesi noklausījās mākslas teorētiķa, rakstnieka Ērika Kluitenberga priekšlasījumu "Viņpus binārā: pārdomājot ekoloģiskās mākslas praksi", ar savu pieredzi meistardarbnīcās dalījās mākslinieki no Francijas un Latvijas. Vakarā tika atklāta Francijas mākslinieku digitālās mākslas izstāde "Aiz melnā spoguļa", kā arī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas dizaina studentu izstāde "Digitālie eksperimenti dizainā II".
Attieksme pret virtuālo pasauli, ekoloģiskā apziņa, klimata pārmaiņas, vides jautājumi, mākslas un tehnoloģiju attiecības – šīs problēmas ir foruma dalībnieku diskusiju pamattēma. Digitālā māksla spēj skatītāju pārsteigt, emocionāli satricināt, likt domāt par būtiskiem eksistenciāliem jautājumiem, jo mūsdienās virtuālā realitāte cieši saskaras ar fizisko realitāti. Simpozijs noslēgsies 16. maijā.
Anna Rancāne
20190515_180608 20190515_180652 20190515_19250120190515_182809

Click to listen highlighted text!