Maltas vidusskolas skolēni darbnīcā "Tavai nākotnei" modelē savu nākotnes profesiju

Novembra nogalē Maltas vidusskolas 8.a, 8.c, 9.a un 9.c klases skolēniem bija iespēja padomāt par savu nākotni karjeras attīstības atbalsta pasākumā – darbnīcas "Tavai nākotnei". Pasākums 8.klasēm sākās ar apļa diskusiju par tālākās izglītības iespējam, iespēju izvēlēties profesiju uz mūžu. Pārrunas par to, vai kādas profesijas varētu izzust un nākotnē nebūtu vajadzīgas. Skolēni izteica savas vēlmes, pēc kādiem kritērijiem izvēlēsies savu nākotnes profesiju, kas tiem būs svarīgi. Aktivitātē, kas saistīta ar skolēnu interesēm, skolēni varēja apmainīties vietām ar citiem, kuriem ir kopīgas intereses un hobiji. Dalībnieki varēja izteikt savas domas, kā savu hobiju varētu saistīt ar nākotnes profesiju. Skolēni uzskata, ka vecāki var palīdzēt profesijas izvēlē, bet dažreiz to kavē. Nākošajā aktivitātē skolēni sadalīja piešķirtās profesijas grupās: cilvēks-daba, tehnika, radošums, palīdzība citiem, un cilvēks- ķermenis, veselība. Skolēni izvēlējās 2 profesijas no katras grupas un attēloja tās "mēmajā šovā", ļaujot pārējiem dalībniekiem tās atminēt.
9.klases skolēni pārrunāja to, kādas profesijas nākotnē varētu nebūt pieprasītas, vai viņu nākotnes profesijas izvēli kāds varētu ietekmēt. Skolēni dalījās domās, kādi ir vidusskolas un tehnikumu plusi un mīnusi, kas svarīgs, izvēloties profesiju. Diskusijā par nepieciešamajām prasmēm, skolēni izteica domas par to, kādi ir viņu plusi, stiprās puses un iespējamie mīnusi. Dalībnieki arī atzina, cik īsti gatavi viņi būtu tagad pieņemt savu karjeras lēmumu. Aktivitātē skolēni izvēlējās sev  5 interesējošas profesijas un izskaidroja, kāpēc tās viņiem šķiet vistuvākās.
Noslēgumā skolēni atzina, ka šis karjeras atbalsta pasākums ļāvis tiem vēlreiz aizdomāties un pārdomāt savus nākotnes plānus.
Pasākums “Darbnīcas “Tavai nākotnei””tika organizēts projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.
Pedagoģe karjeras konsultante Maruta Šaudiņa
Autores foto
IMG_20191126_135348

Click to listen highlighted text!