Metālapstrādes rūpnīcā LEAX atvērts rūdīšanas cehs

15.05.2014

Uzņēmējdarbība

Metālapstrādes rūpnīcā SIA „LEAX Rēzekne” RSEZ, kas atrodas Rēzeknes pievārtē, Rēzeknes novada Ozolaines pagasta Tēviņos, 15. maijā svinīgi tika atklāts jaunais metāla rūdīšanas cehs, iezīmējot jaunu lappusi uzņēmuma attīstībā. Ceha izveidošanā ieguldīti 1,4 miljoni eiro, un šīs investīcijas ļaus gan palielināt uzņēmuma eksporta ieņēmumus, gan arī darba vietu skaitu. Līdz ar metāla rūdīšanas un tālākās pēcapstrādes nodrošināšanu SIA „Leax Rēzekne” neto apgrozījums gadā pieaugs vidēji par vienu miljonu eiro.

Kā informēja SIA „Leax Rēzekne” tehniskais direktors Gints Jačuks, līdz šim LEAX grupā Baltijas reģionā visa detaļu rūdīšana notika Zviedrijā, Kopingā, tagad daudzas detaļas tiks rūdītas Rēzeknē, turklāt, arī tās, kas ražotas otrajā LEAX grupas uzņēmumā Latvijā – Piņķos, Babītes pagastā. Jaunajā 1000 kvadrātmetru lielajā ražošanas ēkā, kuras būvniecība tika uzsākta 2013. gadā, uzstādītas divas Ibsen T8 rūdīšanas krāsnis, četras atlaidināšanas krāsnis, pirms un pēc apstrādes mazgāšanas iekārta un moderna metalurģijas laboratorija, kas nodrošina augstvērtīgus cietības un mikrostruktūras mērījumus. Detaļu rūdīšanas cehā izveidotas astoņas jaunas darbavietas, savukārt to pēcapstrādē, kas ir savstarpēji saistīts process, tiek nodarbināti 12 strādnieki, līdz ar to uzņēmums izveidojis papildus 20 jaunas darbavietas, kas Latgalē nav mazs skaitlis.

Kā rūdīšanas ceha atklāšanā uzsvēra Mašīnbūves un metālapstrādes uzņēmumu asociācijas prezidents Vilnis Rantiņš, „LEAX Rēzekne” ir straujāk augošais uzņēmums nozarē: „Uzteicami ir arī tas, ka „LEAX” vadība domā tālākā perspektīvā, attīstot ražošanas līnijas, kur tiek gatavoti produkti ar pievienoto vērtību.” Rēzeknes speciālās ekonomiskās zonas (RSEZ) vadītāja Sandra Ežmale atzīmēja, kā „LEAX Rēzekne” ir kā paraugs citiem uzņēmumiem, ko apliecina arī bagātīgais apbalvojumu un diplomu klāsts, tostarp, „RSEZ Gada uzņēmums” 2011. un 2012. gadā, Latvijas Darba devēju konfederācijas apbalvojums “Labākais darba devējs reģionā” 2013. gadā un citi apbalvojumi. Sveicot uzņēmumu ar jaunā ceha atklāšanu, Rēzeknes novada pašvaldības izpilddirektors Jānis Troška novēlēja, lai „LEAX Rēzekne” veiksmes stāsts turpinās un tuvākajā laikā uzņēmumu kolektīvam pievienotos vēl daudzi jaunie speciālisti.

Rēzeknes speciālās ekonomiskās zonas (RSEZ) uzņēmums SIA “LEAX Rēzekne” izveidots 2008. gadā, kā Zviedrijas metālapstrādes uzņēmuma LEAX Baltix struktūrvienība, un tajā tiek apstrādātas detaļas Zviedrijā ražotajiem Volvo un Scania automobiļiem. Šobrīd rūpnīcā trijās maiņās strādā 132 darbinieki. Baltijas valstīs savā sektorā tas ir vienīgais šāda tipa uzņēmums. Kopš LEAX Baltix 2010. gadā atdalīja Rēzeknes ražotni atsevišķā uzņēmumā, SIA LEAX Rēzekne ik gadu ir auguši gan ražošanas apjomi, gan neto apgrozījums. Pērn uzņēmuma apgrozījums jau sasniedza 10,47 milj. eiro. Šogad uzņēmums plāno paplašināt produkcijas noieta ģeogrāfiju, jo ir uzsākta arī MAN automašīnu detaļu ražošana Vācijas tirgum.

Uzņēmumu sveic Rēzeknes novada pašvaldības izpilddirektors Jānis Troška (no kreisās) un Ozolaines pagasta pārvaldes vadītājs Edgars Blinovs Klātesošos uzrunā Uzņēmumu sveic Mašīnbūves un metālapstrādes uzņēmumu asociācijas prezidents Vilnis Rantiņš SIA „Leax Rēzekne” tehniskais direktors Gints Jačuks izrāda rūpnīcu SIA „Leax Rēzekne” tehniskais direktors Gints Jačuks izrāda rūpnīcu SIA „Leax Rēzekne” tehniskais direktors Gints Jačuks izrāda rūpnīcu SIA „Leax Rēzekne” tehniskais direktors Gints Jačuks

Click to listen highlighted text!