Gaida pīsacejumus Nikodema Rancāna bolvai

01.09.2022

Izglītība

2022. goda 26. septembrī (piec vacuo kalendara – 13. septembrī) paīt 152 godi kai dzims izcylais katuoļu goreidznīks i pedagogs, Latgolys pyrmuos atmūdys darbinīks, monsinjors Nikodems Rancāns (1870–1933). Lai gūdynuotu juo īspaideigū davumu Latgolys kulturā i izgleiteibā, Latgalīšu kulturys bīdreiba (LKB) īdybynuojuse Nikodema Rancāna bolvu Latgolys izcyluokajim pedagogim. Pretendentu pīteikšona nu 29. augusta da 16. septembra. 

N. Rancāna bolva teik daškierta reizi godā pyrmsškolys audzynuotuojim, vyspuorejuos i pamatizgleiteibys īstuožu školuotuojim, kai ari augstuokūs i videjūs profesionalūs vuiceibu īstuožu pedagogim par īguļdejumu vuiceibu dorbā, latgaliskuos kulturys i tradiceju īaudzynuošonā jaunajā paaudzē. Nominaceju skaits sevkuru godu ir nadaudz atškireigs, sekojūt aktualitatem izgleiteibys jūmā. Itamā reizē izsludynuotys ir 4 nominacejis, treis par latgaliskuo koda saglobuošonu i nūdūšonu jaunajai paaudzei, catūrtuo – par radūšu i psihologiski atbolstūšu vuiceibu voi studeju procesa organiziešonu izgleiteibys īstuožu vadeituojim. Vaira var vērtīs konkursa nūlykumā. 

Konkursu organizej LKB sadarbeibā ar Latgolys Planavuošonys regionu i Bolvu nūvoda pošvaļdeibu. Nūslāguma pasuokums nūtiks Bolvūs, svātdiņ, 25. septembrī. 

Konkurss ļaun izceļt i gūdynuot lobuokūs nūzaris pedagogus, ceļūt školuotuoja profesejis prestižu sabīdreibā i atguodynojūt, cik svareiga lūma puormaiņu procesā ir izgleiteibai. 

Konkursu finansiali atbolsta Latgolys Planavuošonys regions, Bolvu nūvoda pošvaļdeiba, z/s “Kotiņi”, informativi – “Vietējā Latgales avīze”, Latgalīšu kulturys ziņu portals lakuga.lv, Latvejis Radio Latgolys studeja.

 

 

Ilga Šuplinska, LKB vadeituoja
ilga.suplinska@gmail.com

Click to listen highlighted text!