No gardiem saldumiem līdz dziļiem ūdeniem – Audriņu pamatskolas skolēni iepazīst pasauli

30.04.2019

Izglītība

Kad daba mostas un sniedzas pretī pavasarim, Audriņu pamatskolas 7. - 9. klašu skolēni 24. aprīļa agrā rīta stundā devās izglītojošā un izzinošā braucienā. Projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros organizētais karjeras attīstības atbalsta pasākums “Atver profesijas durvis!” aizveda Audriņu pamatskolas bērnus uz SIA “Skrīveru saldumi”.
Ienākot telpās un sajūtot saldo karameļu aromātu, rīta nogurums pazuda kā nebijis.  Skolēni uzmanīgi klausījās tehnologa stāstījumu gan par uzņēmuma attīstības vēsturi, gan par specifisko darba vidi, par uzņēmuma darbinieku meistarību, kuri viena gada laikā, izmantojot tikai roku darbu, iesaiņo līdz pat 1,5 miljonam konfekšu "Gotiņa". Stāstījuma noslēgumā “Saldā gide” (šādu apzīmējumu deva bērni), organizēja nelielu konkursiņu, uzdodot jautājumus par iepriekš dzirdēto. Protams, bija arī balvas, tikai un vienīgi “Skrīveru saldumi” produkcija.
Nodarbības kulminācijā –"Gotiņas" konfekšu masas pašrocīga iesainošana. Tika piedāvātas triju veidu piedevas – grauzdēti riekstiņi, rozīnes un saulespuķu sēklas, kuras bērni pēc izvēles varēja pievienot konfekšu masai. Lai cik vienkārša sākotnēji šķita video redzētā konfekšu iesaiņošana, bērniem ik pa brīdim pat ietrīcējās rociņas, jo viņi paši gatavoja konfektes, kuras plāno dāvināt mājiniekiem.
Pēc saldumu paradīzes Skrīveros Audriņu pamatskolas busiņs devās Ķeguma virzienā, lai skolēni varētu apmeklēt Ķeguma HES un Enerģētikas muzeja ekspozīciju.
Lielais ūdens daudzums un tā spēks Ķeguma HES celtnēs radīja īpašas emocijas. Ķeguma HES ir valstiski nozīmīgs objekts, kurš tiek rūpīgi apsargāts, līdz ar to nekāda lieka fotografēšana nebija atļauta. Jaunatklājums skolēniem izzinošās informācijas ietvaros bija tas, cik milzīgas ir iekārtas un ar cik lielu jaudu tās tiek darbinātas, lai cilvēki varētu dzīvot komfortā un savā sadzīvē izmantot elektroiekārtas. Ļoti interesants muzeja ekspozīcijas apmeklējums, bērni ar ieinteresētību klausījās muzeja gides stāstījumu par Ķeguma HES celtniecību un par Latvijas elektrifikācijas attīstību. Muzejā skolēni varēja aplūkot dažādas elektropreces no “pagātnes”.
Apkopojot redzēto, vēlētos teikt, ka šādas iespējas atver ne tikai profesijas durvis, bet paplašina redzesloku kopumā.
Teksts un foto: Audriņu pamatskolas skolotāja Iveta Rundāne
 

Click to listen highlighted text!