Nodarbinātie var pieteikties kompensācijai par profesionālās kvalifikācijas iegūšanu

23.11.2022

Projekti

Nodarbinātajiem no 25 gadu vecuma, kuri vēlas iegūt apliecinājumu darba gaitā vai personiskajā dzīvē iegūtajām profesionālajām zināšanām un prasmēm kādā profesijā, ir iespēja saņemt izmaksu kompensāciju 90 – 100% apmērā par profesionālās kvalifikācijas eksāmena nokārtošanu un kvalifikācijas iegūšanu. Šo iespēju ar Eiropas Savienības (ES) fondu un valsts budžeta finansējumu sniedz Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveides projektā.

Iespēja nokārtot eksāmenu un iegūt valsts atzītu dokumentu ir noderīga tiem nodarbinātajiem, kas vēlas paaugstināt savu konkurētspēju darba tirgū vai uzlabot karjeras iespējas jau esošajā darba vietā, kā arī tiem, kas izglītību ir ieguvuši vienā nozarē, tomēr faktiski strādā citā. Ja uzkrātā pieredze un zināšanas atbilst nepieciešamajam līmenim, nodarbinātie var iegūt kvalifikāciju, nokārtojot profesionālās kvalifikācijas eksāmenu. Tie strādājošie un pašnodarbinātie iedzīvotāji vecumā no 25 gadiem, kas ir sekmīgi nokārtojuši eksāmenu, var pieteikties eksāmena izdevumu kompensācijai.

Vairāk informācijas šeit: https://www.macibaspieaugusajiem.lv/jaunumi/nodarbinatie-var-pieteikties-kompensacijai-par-profesionalas-kvalifikacijas-iegusanu

Click to listen highlighted text!