Noslēgusies akcija “Skrien zaļi Rēzeknes novadā!”

Vide

No 2021. gada 7. aprīļa līdz 24. aprīlim Rēzeknes novada jaunieši kopā ar savām ģimenēm bija aicināti piedalīties vides akcijā ,,Skrien zaļi Rēzeknes novadā’’. Akcijas dalībnieki jau otro gadu pēc kārtas izmēģināja plogingu - videi draudzīgu skriešanas veidu ar atkritumu savākšanu skriešanas laikā.

Akcija kopumā pulcēja 56 dalībniekus - bērnus, jauniešus, pieaugušos no sešiem pagastiem. Kopīgiem spēkiem sanāca savākt 80 atkritumu maisu, noskriet/noiet vairāk kā 70 km un attīrīt Rēzeknes novada meža takas, parkus, ezeru un upju krastus, kā arī autoceļu apmales no dažāda veida atkritumiem, sākot no polietilēna maisiņiem un dzērienu iepakojumiem, beidzot ar auto riepām.

Prieks, ka cilvēki nav vienaldzīgi pret vides piesārņojuma problēmu, ka  viņiem rūp kārtība dzimtajā pagastā, ka viņi ir gatavi sniegt savu ieguldījumu, lai uzturētu tīrību. Jauki, ka dalībnieku vidū bija arī bērni, jo cieņa pret dabu un vides saudzēšanu ir jāaudzina no bērnības.

Visi akcijas dalībnieki piedalījās pārsteiguma balvu izlozē. Rēzeknes novada pašvaldības izglītības pārvaldes balvas saņems Kristiāns Pušņakovs (Čornajas pagasts), Aija Kuzminska un Enija Kuzminska (Kaunatas pagasts). ,,Zaļās dāvanas" no SIA „ALAAS” saņems Meļņičenko ģimene (Kaunatas pagasts), Dricānu jaunieši (Dricānu pagasts) un Inita Pudze (Nautrēnu pagasts).

Akcijas dalībnieki piedāvāja arī savu ,,zaļo’’ saukli līdzcilvēkiem. Tie visi ir pārdomāti un skanīgi:

• "Dzīvo dzīvi tīrāku, padarot zemi zaļāku!"
  • "Dod zaļo gaismu tīrībai!"’
  • "Dod zemei elpot! Pacelsim, kas lieks!
  • “Tie nav mūsu atkritumi, bet mēs par tīru dabu!”
  • "Uzpucē sevi un apkārtni!"
  • "Par tīru Rēzeknes novadu!"
  • ,,Atver sirdi Zemei!’’
  • "Dar ko var, dar ko var - atkritumi ir jāuzvar!"
  • "Redzi zaļi, domā zaļi, dzīvo zaļi!"
  • “Paņem dabu aiz rokas!”
  • "Tīrību un cieņu mežam!"
  • “Mēs esam rūpīgi  dabas draugi”!
  • ,,Zaļi man, zaļi Tev, zaļi visai pasaulei!’’
  • "Šodien tīrām rītdienai!"
  • ,,Tīrā vidē - elpot vieglāk!’’
  • ,,Lai zaļāk un tīrāk mums apkārt, nemēslosim dabu!’’
  • Cik zaļa mūsu daba,/ Tik zaļi paši mēs./ Un notiek zaļā talka, / Zaļš prieks mums iekšā sēž!”🌿
  • "Tīra vide - tīras domas!"
  • “Augs zāle, augsim paši mēs!”
  • ,,Par tīru vidi apkārt!’’.

Balvu par zaļo saukli saņem Alise Brokāne un Tamāra Kablanova no Kaunatas pagasta.

Liels paldies visiem dalībniekiem par atsaucību! Rūpēsimies par vidi ik dienas, dzīvosim zaļi un videi draudzīgi!

Aivars Mežatučs,
Rēzeknes novada pašvaldības Jaunatnes lietu speciālists