Notiks ģimeņu diena ar pārgājienu un dabas izzināšanu

12.05.2022

Vide un tūrisms

Sestdien, 14. maijā, Lūznavas muiža aicina piedalīties aktīvā ģimeņu dienā, kas ir Starptautiskajai ģimenes dienai (pasaulē tiek svinēta 15. maijā) veltīts pasākums ar izzinošām un saliedējošām norisēm – pārgājienu, kopīgu vakarēšanu un sikspārņu dzīves iepazīšanu.

Ģimeņu diena, kuras izzinošajās un saliedējošajās aktivitātēs aicināts piedalīties ikviens interesents, 14. maijā sāksies plkst. 16.00 ar pārgājienu no Vertukšnes ezera publiskās pludmales uz Lūznavas muižu. Pārgājiena ilgums aptuveni 2 stundas un garums ap 5 km, to papildinās dabas izziņas aktivitātes un ceļotāja Ivara Matisova dabas stāsti. Pārgājiena dalībniekiem ar personīgajiem auto tiks nodrošināta iespēja nogādāt transportu galapunktā Lūznavas muižā un pašiem pievienoties pārgājiena sākumpunktā.

Pārgājiena noslēgumā Lūznavas muižā ikvienam pasākuma dalībniekam būs iespēja piedalīties Lūznavas kopienas dārza tapšanas darbos (papildinot topošā dārzu ar lavandu un garšaugu iestādīšanu (stādi tiks nodrošināti)), kā arī stiprināties ar uz ugunskura vārītu zupu. Pārgājiena dalībniekus muzikāli priecēs Ingars Gusāns.

Pēc pārgājiena interesenti ekskursijā gida pavadībā varēs apskatīt muižu un tās jauno interaktīvo multimediālo ekspozīciju “Kerbedzs: sekojot inženiertehniskajām idejām”, bet vakara noslēgumā, plkst. 21.17 sagaidot arī saulrietu, piedalīties sikspārņu izziņas dabas stundā.

Visas 14. maijā paredzētās ir bez maksas. Ģimenes aicinātas pieteikties līdz 12. maijam, rakstot muiza@luznava.lv vai zvanot +371 28686863. Pasākuma dalībnieku ievērībai – ģimeņu dienas norises tiks iemūžinātas video un foto materiālos.

Uz ģimeņu dienu Lūznavas muižā aicina biedrība “ESTO”, kas šo pasākumu projektā “Veidosim draudzīgu vidi kopā!” rīko, sadarbojoties ar Lūznavas muižu un Rēzeknes novada Maltas pagastu apvienību. Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Plašāka informācija:
Inga Žirgule
Lūznavas muižas kultūras projektu vadītāja
29390701, 29473700
inga.zirgule@rezeknesnovads.lv
http://luznavasmuiza.lv
http://facebook.com/luznavasmuiza

Foto: A. Āboliņš

Click to listen highlighted text!