Papildina zivju resursus Ismeru- Žogotu, Viraudas un Salāja ezerā

Vide

Papildinot zivju resursus Rēzeknes novada ezeros, 2022. gada 20. jūnijā notika zivju mazuļu ielaišana Ismeru-Žogotu, Viraudas un Salāju ezerā. Ņemot vērā to, ka barības bāze ezeros ir bagāta, regulāri ielaižot zivju mazuļus, varētu ievērojami palielināt nozveju. Ūdenstilpēs tika ielaisti līdaku mazuļi.

Ismeru-Žogotu ezerā tika ielaisti 16 400, Viraudas ezerā – 12 500 un Salāju ezerā – 17 500 līdaku mazuļi. Līdaku mazuļu piegādi un ielaišanu ūdenstilpē nodrošināja SIA “Rūjas zivju audzētava”, ar kuru pašvaldībai iepirkuma procedūras rezultātā bija noslēgts līgums par kopējo summu 14 570 EUR. Līdaku mazuļu ielaišanas procesā bez zivju piegādātājiem piedalījās arī pārstāvji no Veselības inspekcijas, Valsts vides dienesta, Regīna Trūle Kaunatas pagasta projektu koordinatore, Mākoņkalna pagasta pārvaldes saimniecības vadītājs Rolands Kalvis, Rēzeknes novada pašvaldības vecākā vides aizsardzības speciāliste Ruta Sidorova.

Šādu projektu īstenošana ilgtermiņā nodrošina zivju resursu saglabāšanu ezerā, sekmējot tā zivsaimniecisko izmantošanu nākotnē, kas īpaši būtiska ir ezera zvejniekiem un vietējiem iedzīvotājiem, kam zveja ir iztikas avots vai vaļasprieks. Atražošanas mērķis ir sabalansēt ūdenstilpēs zvejojamo vai makšķerējamo zivju skaitu.

Jūlija Jurāne, Rēzeknes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

Autores foto