Pasniegtas balvas “Rēzeknes novada uzņēmums 2022”

Jau vienpadsmito gadu 19. marts Rēzeknes novadā ir nozīmīga diena – tā ir Rēzeknes novada uzņēmēju diena, kad notiek konkursa “Rēzeknes novada uzņēmums” laureātu godināšanas svinīgā ceremonija. Šogad balvas veiksmīgākajiem, sociāli atbildīgākajiem un darbīgākajiem novada uzņēmējiem tika pasniegtas Viļānu pilsētas kultūras namā.

Svinīgo ceremoniju atklāja Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs Monvīds Švarcs, kurš  uzsvēra, cik svarīgi uzņēmēji ir kopējā sabiedrības ekosistēmā. Ņemot vērā uzņēmējdarbības ciešo sasaisti ar procesiem sabiedrībā un pasaulē, uzņēmēji Rēzeknes novadā ir sociāli atbildīgi par savu ģimeni, saviem darbiniekiem, sabiedrību gan Latvijā, gan ārpus tās. Rēzeknes novads lepojas ar saviem uzņēmējiem, kas esošajā ģeopolitiskajā situācijā spēja pievērsties cilvēcīgajam un sniegt palīdzīgu roku Ukrainas civiliedzīvotājiem.

Raksturojot, kas ir uzņēmējs, konkursa vērtēšana komisijas priekšsēdētāja Inta Brence norādīja: “Uzņēmējs ir darītājs – tas, kurš dara un tas, kurš mīl savu darbu. Uzņēmējs ir pilnveidotājs, kurš daudz mācās, pieredz un iegulda gūtās zināšanas uzņēmumā. Uzņēmējs ir īstenotājs – viņš īsteno savus sapņus, savus mērķus. Uzņēmējs ir atbalstītājs, viņš atbalsta tos, kurus mīl un tos, kuri ir jāatbalsta. Uzņēmējs ir dzīvotājs, kurš dzīvo saskaņā ar saviem noteikumiem, domām, savu pārliecību.”

Konkurss “Rēzeknes novada uzņēmums 2022” tika izsludināts pagājušā gada nogalē. Nominantus varēja pieteikt iedzīvotāji, uzņēmumu darbinieki, iedzīvotāju konsultatīvās padomes, pašvaldības iestādes. Šogad tika izsludinātas septiņas jaunas nominācijas, lai veicinātu uzņēmējus pievērsties sabiedrībā aktuālām tēmām.  Patiess prieks, ka konkursam pieteikti gan Eiropas mēroga uzņēmēji, gan  ģimenes un piemājas komersanti. Konkursa vērtēšanas komisija Rēzeknes novada domes deputātu, apvienību vadītāju un Rēzeknes novada pašvaldības pārstāvju sastāvā, apmeklēja uzņēmējus.  

Konkursa "Rēzeknes novada uzņēmums 2022" laureāti: 

Nominācija “Gada remigrants” – SIA “Vimāna” īpašnieks Māris Rumaks (Feimaņu pagasts).

2022. gadā Rēzeknes novada Feimaņu ezerā savu pirmo sezonu aizvadīja “Kuģītis Vimāna”. No maija līdz oktobrim tika piedāvāti regulāri izbraucieni ar kuģīti. Tā ir lieliska iespēja iepazīt kultūrvēsturisko mantojumu un Feimaņu dabas ainavas. Sezonas laikā pakalpojumu izmantojuši līdz pat 4000 tūristi, tai skaitā ārzemju viesi no Baltijas valstīm, ASV, Norvēģijas, Nīderlandes, Indijas, Japānas u.c.. Kuģīša kapteinis – Māris Rumaks – ir Latgales patriots un pārzina visus tās dārgakmeņus. Māra dzimtā puse ir Feimaņu pagasts, tomēr kādu laiku ir dzīvojis gan Dānijā, gan Zviedrijā, ASV, kā arī Rīgā, līdz atgriezies atpakaļ. Māris ir pabeidzis Latvijas Universitātes Vēstures un Filozofijas fakultāti, pēta Latgales vēsturi, ir Latgales karoga izstrādātājs, darbojas uzņēmumā SIA “BALTIC FLAGS”. Izbrauciena laikā ar kuģīti Māris tūristus aizrauj ar stāstiem par Feimaņu pagastu, tā vēsturi un senajām teikām.

Nominācija “Gada darba devējs” –  SIA “ALBA-LTD” (Viļānu pilsēta).

2017.gadā uzņēmums SIA “ALBA-LTD” uzsāka investīciju un rekonstrukciju darbus tirdzniecības centrā Viļānos, Raiņa ielā 23 k-1. 2022.gadā darbi tika pabeigti. Rekonstrukcijas laikā notika vērienīgi ēkas fasādes pārbūves un uzlabošanas darbi, iekštelpu izbūve, komunikācijas, tostarp stāvlaukuma noasfaltēšana. Rezultātā radīti mūsdienīgi apstākļi kā veikala apmeklētājiem, tā darbiniekiem. SIA “ALBA-LTD” darbinieki augstu novērtē vadības pretimnākošo attieksmi, labiekārtotās atpūtas telpas, labos darba apstākļus, veselības apdrošināšanu, saliedēšanas pasākumus un daudz ko citu.
Rekonstrukcijas rezultātā SIA “ALBA-LTD” Viļānos radījis 11 jaunas darba vietas, sekmējot Viļānu pilsētas ekonomisko izaugsmi.

Šajā nominācijā tika izvirzīti arī:

 • RSEZ SIA "Verems" (Vērēmu pagasts)
 • ZS "Liepziedi" (Stoļerovas pagasts)

Nominācija “Gada Novada tēla popularizētājs” – SIA “Safīra-L” īpašniece Lienīte Litavniece (Kaunatas pagasts).

SIA “SAFĪRA-L” produkcija ir pierādījums, ka garšīgs ēdiens var būt arī veselīgs. Izejvielas augļu un dārzeņu pulveriem un konditorejai tiek ņemtas no sava dārza, kā arī iepirktas no dažādām bioloģiskām saimniecībām. Produkcija ir piemērota ikvienam – tajā nav alergēnu, tā nesatur glutēnu un laktozi.
Uzņēmuma īpašniece Lienīte Litavniece norāda, ka visa produkcija iziet stingru kontroli, iegūstot attiecīgos dokumentus, taču visnozīmīgākā vērtēšanas komisija ir pašas ģimene. Viens no iecienītākajiem produktiem radu lokā ir tomātu pulveris, kas 2022. gadā produktu kvalitātes konkursā “Novada garša” ieguva Bronzas medaļu. SIA “SAFĪRA-L” ir veikalu tīkla GEMOSS biedrs. SIA “SAFĪRA-L” sevi identificē kā Rēzeknes novada uzņēmumu, jo lieto identitātes un atpazīstamības zīmi “Izlolots Rēzeknes novadā”.

Šajā nominācijā tika izvirzīti arī:

 • Atpūtas namiņš “Kadiķīši” (Feimaņu pagasts)
 • IK “Vītolkrasts” (Mākoņkalna pagasts)
 • Tradicionālo zināšanu turētāju biedrība “Pūdnīku skūla”
 • Ieva Spīča (Gaigalavas pagasts)

Nominācija “Gada sadarbības partneris” – IK "Obelisk Farm" (Dekšāres pagasts). 

IK “OBELISK FARM” ir kaņepēm veltīta saimniecība, ko 2017. gadā Dekšāres pagasta Obelišku ciemā dibināja Andris un Débora.
Īpašnieki nodarbojas ar kaņepju audzēšanu, izgatavo augstas kvalitātes kaņepju izstrādājumus, kā arī izglīto sabiedrību par kaņepju priekšrocībām un izmantošanu. 2022. gadā IK “OBELISK FARM” piedalījās Eiropas kultūras mantojuma dienās, uzņemot savā saimniecībā viesus. 2022. gadā IK “OBELISK FARM” audzējuši trīs kaņepju šķirnes – “Fedora 17”, “Earlina 8 fc” un pašmāju šķirni “Pūriņi”. Uzņēmējs piedalījies vairāk kā 50 dažādos vietējos, valsts un starptautiskajos pasākumos, uzņēmis arvien vairāk interesentus, piedalījies arī Rēzeknes novada pašvaldības rīkotajā ikgadējā uzņēmēju pasākumā “Uzņēmēji aicina ciemos!” 2022. gadā Dekšāres pagastā notika Starptautiskajai senioru dienai veltīts pasākums, kura laikā tika vākti “rudens labumu” grozi. Pasākuma ietvaros norisinājās viktorīna, kurai balvas sarūpēja IK “OBELISK FARM”. Paldies par dalību arī Viļānu Kultūras nama organizētajā labdarības tirdziņā Adventes laikā. IK "Obelisk Farm" atbalsta ne tikai vietējos pasākumus, bet arī veido sadarbību ar citiem  Latvijas uzņēmējiem. 

Šajā nominācijā tika izvirzīta arī:

 • SIA “Cukurella” (Dricānu pagasts)

Nominācija “Gada uzņēmums ar jauniešu iesaistiSIA “Bendiks” (Viļānu pilsēta).

SIA “BENDIKS” ir plaša pakalpojumu spektra autoserviss, piedāvājot klientiem gan autoservisa, gan automazgātavas, gan auto detaļu veikala pakalpojumus. SIA“BENDIKS” sadarbībā ar Jaunatnes Starptautisko programmu aģentūru 2021.-2022. gadā īstenoja Eiropas Solidaritēs korpusu projektu ”Jauniešu darba prasmju izaugsmes iespējas SIA “BENDIKS”, sniedzot iespēju iekļauties darba tirgū, papildus nodrošinot iespēju iegūtās teorētiskās zināšanas pielietot ikdienā pieredzējušu darbinieku uzraudzībā. 2022. gadā SIA “BENDIKS” ir devis iespēju vairākiem jauniešiem iegūt darba prasmes un iepazīt darba vidi arī Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras projekta “PROTI un DARI!” ietvaros. Sadarbībā ar Malnavas koledžu un Rēzeknes tehnikumu uzņēmums SIA “BENDIKS” pagājušajā gadā sešiem studentiem ir nodrošinājis prakses vietas.

Šajā nominācijā tika izvirzīta arī:

 • SIA “Puordare” (Dricānu pagasts)

Nominācija “Gada uzņēmums - sporta un veselības veicinātājs” – Sporta klubs “Latgolys Vonogi” (Vērēmu pagasts).

Sākotnējais biedrības dibināšanas mērķis bija popularizēt volejbolu Rēzeknes novadā. Ar to biedrība nodarbojas vēl joprojām gan gatavo savas komandas volejbola sacensībām, gan arī paši organizē volejbola līgas. Pasākumā “Rēzeknes novada SPORTA LAUREĀTS 2022” kategorijā “Gada pasākums Sportā” laureāta balvu biedrība ieguva par “Sābru volejbola līgas” organizēšanu. Līgas spēlēs piedalās gan Rēzeknes novada, gan Madonas, Jēkabpils, Preiļu un citu novadu iedzīvotāji. Sporta kluba “Latgolys Vonogi” mērķis ir jaunatnes pievēršana sportam. Arī vietējie novada iedzīvotāji tiek aicināti piedalīties dažādos pārgājienos kājām vai nūjojot. Šobrīd Oskars Krukovskis Rēzeknes novadā aktīvi popularizē jaunu sporta veidu – MAMANET.

Šajā nominācijā tika izvirzīti arī:

 • Daivinga klubs “Nautilus” (Kaunatas pagasts)

Nominācija “Gada atbalsts Ukrainai” – Z/S “Sveces” īpašnieks Dainis Svece (Bērzgales pagasts).

2022.gada notikumi Ukrainā ietekmēja arī  brīvdienu lauku mājas “Žubītes” darbību. Pavasarī  īpašnieks Dainis Svece savu īpašumu pieteica bēgļu izmitināšanai. Sadarbībā ar ēdnīcas "Rīts" īpašnieci Rasmu Ģērmani tika sarūpēta pārtika, svētkos sarūpēti cienasti, kopābūšanas brīžos gatavoti gan latviešu, gan ukraiņu tautas nacionālie ēdieni. Visu aktīvo sezonu īpašumā esošās viesu mājas tika atvēlētas tikai Ukrainas civiliedzīvotājiem. Daudzas ukraiņu cilviliedzīvotāju ģimenes joprojām mitinās Z/S “Sveces” brīvdienu mājās.

Šajā nominācijā tika izvirzīti arī:

 • RSEZ SIA “Verems” (Vērēmu pagasts)
 • SIA “Silgali-I” (Viļāni)
 • IK Rasma Ģērmane (Bērzgales pagasts)
 • SIA “Fregate” (Kaunatas pagasts)
 • Z/S “Ezerkrasti” (Čornajas pagasts)
 • SIA “Zaļā sala-R” (Griškānu pagasts)

Konkursa laureāti arī šogad saņēma Rēzeknes novada Gada uzņēmēju balvu – dizaina objektu, kas ataino gaišo un reizē arī sarežģīto ceļu uz panākumiem. Balva veidota pēc Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas absolventa Aleksandra Rezvova idejas. Katrs nominants saņēma balvas, kas tika sarūpētas sadarbībā ar novada uzņēmējiem, , kā arī divu uzņēmēju īpaši sarūpētās dāvanas –  biedrības “Pūdnīku skūlas” grāmatu “Evalds Vasilevskis”, ko dāvināja  biedrības pārstāve Evija Vasilevska un Līgas Springas sagādāto plānotāju latgaliešu valodā “Giut breidi”.  Ar balvām tika sumināti arī klātesošie uzņēmēji, kas šajā gadā īpaši atbalstījuši Ukrainu un tās civiliedzīvotājus.  

Par katru uzņēmēju jau tika vēstīts: Rēzeknes novada uzņēmējdarbības facebook lapā.

Sagatavoja: Liāna Runča, Rēzeknes novada pašvaldības uzņēmējdarbības attīstības speciāliste 

Foto: Dagnija Bernāne

Click to listen highlighted text!