Kultūra un tūrisms

Rēzeknes novads ir bagāts ar tradīcijām, kultūrvēsturisko mantojumu, amatniecību, māksliniecisko darbību un kultūras norisēm, kas savij tradicionālo ar mūsdienīgo. Savukārt novadā esošie ezeri, upes, īpaši aizsargājamas dabas teritorijas un krāšņas dabas ainavas sniedz iespēju attīstīt tūrisma nozari.

Kultūras pasākumi, kas ir īpaši apmeklēti un kļuvuši par tradīciju Rēzeknes novada iedzīvotājiem un viesiem, ir “Rēzeknes novada diena”, “Latgales podnieku dienas”, “Mākslas pikniks” un “Kadriļu balle” Lūznavas muižā, “Zvejnieksvētki” Nagļos, Pētera Jurciņa atceres pasākums „Pīterdīna Rogovkā”, amatierteātru svētki „Lubāna vilinājums” Gaigalavā, “Volkenbergas pils svētki Mākoņkalnā”, tautas muzikantu festivāls „O, bļaka!” un citi.

Rēzeknes novada kultūras infrastruktūru veido 32 kultūras centri un Lūznavas muižas komplekss, 28 pagastu bibliotēkas un 4 valsts akreditēti muzeji. Novada teritoijā darbojas Maltas mūzikas skola, Viļānu Mūzikas un mākslas skola. Novada kultūras iestādēs ir plaši un daudzveidīgi pārstāvēta tautas māksla – 6 kori, 9 bērnu un 12 pieaugušo tautas deju kolektīvi, 5 bērnu un 20 pieaugušo dramatiskie kolektīvi, 3 bērnu un 15 pieaugušo folkloras kopas, 2 pūtēju orķestri, 1 saksofonistu kvartets, 3 lauku kapelas, 6 bērnu un 25 pieaugušo vokālie ansambļi un vēl daudzi kolektīvi. Tautas daiļamata meistari – koktēlnieki, metālkalēji, klūdziņu pinēji, audējas un ādas apstrādes meistari, keramiķi – sniedz ne tikai estētisku baudījumu, bet arī popularizē seno amatu prasmes. Visplašāk pārstāvēta ir podniecība - keramiķi ir apvienojušies divās lietišķās mākslas studijās – Tautas lietišķās mākslas studija „Rēzeknes apriņķa pūdnīki” un keramiķu kopa — Tradicionalūs Zineibu tureituoju bīdreiba „Pūdnīku skūla”.

Kopš 2023. gada 1. marta darbu uzsākusi Rēzeknes novada pašvaldības Kultūras un tūrisma pārvalde.

Pārvaldes darbības mērķis ir nodrošināt iedzīvotājiem daudzveidīgu kultūras piedāvājumu un iespēju piedalīties kultūras dzīvē, sekmēt pašvaldības teritorijā esošā kultūras mantojuma saglabāšanu un sniegt atbalstu kultūras norisēm, kā arī veicināt tūrisma un ar to saistītās uzņēmējdarbības, teritorijas mārketinga un zīmolvedības, un attīstības politikas īstenošanu pašvaldībā, popularizēt tūrisma iespējas Rēzeknes novadā un veicināt kultūrizglītojošo darbu tūrisma jomā.

Aktualitātes

17.07.2024

Rēzeknes novada pašvaldība aicina darbā Gaigalavas pagasta bibliotēkas vadītāju

Lasīt vairāk

12.07.2024

Aktuālā informācija par ūdens kvalitāti peldvietās

Lasīt vairāk

11.07.2024

Aizvadīta “Lauku diena 2024” Viļānos

Lasīt vairāk

10.07.2024

Aizvadīti Zvejnieksvētki Nagļos

Lasīt vairāk

08.07.2024

Mežu īpašniekus aicinām pieteikties “Sakoptākais mežs”

Lasīt vairāk

08.07.2024

Aicinām uz Annas dienas tirgu Bērzgalē

Lasīt vairāk

04.07.2024

Lubāna ezerā atļauts peldēties

Lasīt vairāk

Click to listen highlighted text!