Pašvaldības auto ceļu uzturēšana ziemā

Pašvaldība

Pašvaldībai piederošos ceļus un ielas uztur vairāki pakalpojuma sniedzēji, kas izvēlēti iepirkuma procesā. Tika izvēlēts saimnieciski izdevīgākais pakalpojuma sniedzēja piedāvājumus, kas patlaban arī nodrošina autoceļu uzturēšanu ziemas periodā. Rūpējoties par ātru un kvalitatīvu ceļu tīrīšanu tiek izmantota arī pagastā pieejamā tehnika. Tiek darīts viss, lai maksimāli ātri iztīrītu ceļu un iedzīvotāji varētu doties savās ikdienas gaidās.

Viļānu apvienības pārvaldē uzturēšanas darbus veic – SIA “ROMANDA”. Dricānu apvienības pārvaldē – Ozolmuižas pagastā – M.Dzenis, Sakstagala, Kantinieku pagastā –I.K."Jaunupju", Rikavas pagastā – Z/S "Līdumi", Gaigalavas, Nagļu pagastā – Z/S "Dreimaņi", Dricānu pagastā – L.Igaune, Strūžānu pagastā līgums nav noslēgts.  Maltas apvienības pārvaldē uzturēšanas darbus veic VAS „Latvijas autoceļu uzturētājs” un “Velasco”. Nautrēnu apvienībā līgumi tika noslēgti pa pagastiem. Audriņu pagastā – Z/S “Žukovi”, Vladimirs Ivanovs, Bērzgales pagastā – Z/S Dimanti, Z/S Liepkalns, Z/S Ičas Līči, Arnis Zaiests, Lendžu pagastā – Z/S „Žubītes”, Z/S “Priedītes”, Nautrēnu pagastā – Pēteris Gutāns, Salvis Gutāns, Vērēmu pagastā – Z/S “Ceļmalas”, Andris Raudive. Kaunatas apvienības pārvaldē arī noslēgti līgumi pa pagastiem. Griškānu pagastā – SIA “Velasco”, Stoļerovas, Kaunatas un Čornajas pagastā – SIA “Aka Būve”, Mākoņkalna pagastā – SIA “Lauku pakalpojumi”.

Reizēm pašvaldība saņem iedzīvotāju sūdzības, ka netiek nodrošināta privātīpašniekiem piederošo ceļu tīrīšana no sniega, tomēr pašvaldība budžeta līdzekļus drīkst izlietot tikai pašvaldībai piederošo ceļu uzturēšanai un uzlabošanai. Kopējais pašvaldībai piederīgo autoceļu garums, ko pašvaldība tīra ziemas periodā ir 1648 km un 143 km ir ielas.

Servitūtu un privāto ceļu tīrīšana paliek pašu īpašnieku ziņā, tādēļ lūdzam iedzīvotājus būt saprotošiem un rūpēties par savu īpašumu ziemas laikā.

Pašvaldība aicina iedzīvotājus privāto ceļu uzturēšanas jautājumos vienoties ar konkrēto uzņēmēju, kas saskaņā ar iepirkuma rezultātiem attiecīgajā apvienības pārvaldē nodrošina uzturēšanas darbus ziemā, vai arī ar kādu no vietējiem uzņēmējiem, kuriem pieder atbilstoša tehnika pakalpojuma sniegšanai. Piemēram, Kantinieku pagastā – Nikolajs Kurašovs tālr.  29445245, Ciskādu ciemā – Mārtiņš Dzenis tālr.  28370522, Sakstagala pagastā, Uļjanovas ciemā – Pēteris Semeņec tālr. 29999035.

Atgādinām, ka Rēzeknes novada pašvaldības Sociālā dienesta noteiktās mērķa grupas, kuriem tiek veikta ceļa tīrīšana:

• vientuļie seniori;
  • personas ar funkcionāliem traucējumiem, kam noteikta I un II grupas invaliditāte (mājsaimniecībā dzīvo vieni vai ar personām, kas nav darbspējas vecumā);
  • daudzbērnu ģimenes (kurās ir pirmsskolas vecuma bērni, sākumskolas vecuma bērni), ģimenes , kurās ir bērns ar invaliditāti.

Gadījumos, ja ir notikusi ārkārtas situācija un ir nepieciešama Valsts policijas, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta palīdzība un pašvaldībai piederīgie, privātīpašumā esošo ceļu izbraukšana ir apgrūtināta lūdzam sazināties ar atbildīgajām personām. Saraksts TE.