Plogings ,,Skrien zaļi Rēzeknes novadā!’’

Jauniešiem

No 2021. gada 7. aprīļa līdz 2021. gada 24. aprīlim Rēzeknes novada jaunieši aicināti piedalīties vides akcijā ,, Skrien zaļi Rēzeknes novadā’’. Akcijas dalībnieki jau otro gadu pēc kārtas tiek aicināti izmēģināt plogingu - videi draudzīgu skriešanas veidu ar atkritumu savākšanu skriešanas laikā.

Palielinoties satraukumam par plastmasas piesārņojumu, šis videi draudzīgais paradums aizsācies Zviedrijā 2016. gadā.  Izrādās, šis termins radies no vārdiem “jogging”, kas nozīmē “skriešana” angļu valodā un zviedru “plocka upp”, kas savukārt tiek tulkots kā “pacelt.” Terminoloģija attīstījusies tālāk, un nu jau cilvēki, kas nodarbojas ar “plogingu”, tiek dēvēti par “plogeriem”. Aktualizējoties vides piesārņojuma problēmai sabiedrībā, šī jaunā kustība ir kļuvusi globāla, iegūstot popularitāti gan vides aktīvistu, gan fitnesa entuziastu un aktīvā dzīvesveida piekritēju vidū.

Lai nodarbotos ar “plogingu’’, nevajag daudz – skriešanas apavus, atkritumu maisu un cimdus.  Nav pareizu vai nepareizu veidu, kā nodarboties ar “plogingu’’, ja vien tu skrien un dari labu dabai.

Akcijas ietvaros, pēc ,,ploginga’’ , savu veikumu jāpublicē sociālajos tīklos ar mirkļbirkām (hashtag) #Rezeknesnuvodajaunatne, #Alaas,#plogings un jānosūta uz e-pastiem aivars.mezatucs@rezeknesnovads.lv un editecep@inbox.lv

Akcijā var piedalīties jebkurš Rēzeknes novada jaunietis individuāli vai kopā ar savu ģimeni, ievērojot visus noteikumus un ierobežojumus sakarā ar valstī izsludināto ārkārtas stāvokli.

Trīs akcijas dalībnieki saņems pārsteiguma balvas no Rēzeknes novada pašvaldības izglītības pārvaldes un trīs akcijas dalībnieki balvas no SIA “ALAAS”.

Akcijas dalībniekiem ir iespēja iegūt papildbalvu. Kā to iegūt? Dalībniekiem ir jāiesūta kopā ar akcijas laikā uzņemtajām fotogrāfijām SAVU izdomātu “zaļu” saukli līdzcilvēkiem. Piemēram  : “Dari labi, dari zaļi, zaļi sev un citiem!”

Skrien ‘’ZAĻI’’ Rēzeknes novadā pats, pastāsti par šo iespēju arī draugiem!

Pilns akcijas nolikums

Aivars Mežatučs,
Rēzeknes novada pašvaldības jaunatnes lietu speciālists