Programma “Latvijas skolas soma” piedāvā iepazīt
izstāžu namu “Brīvvalsts dārgumu nams” Rēzeknē

   26. aprīlī Feimaņu pamatskolas 7.-8. klašu skolēniem projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros tika organizēts mācību brauciens uz izstāžu namu “Brīvvalsts dārgumu nams” Rēzeknē.

   Izstāžu nams “Brīvvalsts dārgumu nams” ir 2022. gada 5. augustā atklāta jauna kultūrvieta Rēzeknē, kas atrodas Rēzeknes pilskalna pakājē. Tajā apskatei izvietoti īsti vēsturiski dārgumi - Latvijas valsts apbalvojumi (ordeņi, medaļas, goda zīmes), zobeni, militārie formastērpi u.c. vēsturiskās liecības no Latvijas un ārvalstu privātajām kolekcijām, kas raksturo periodu no 1918.-1940. gadam. Atsevišķa izstādes daļa ir veltīta latviešu strēlniekiem. Skolēni visas izstāžu nama pamatekspozīcijas apskatīja ar neviltotu interesi.

   Nama otrā stāva galerijā izvietotajā izstādē skolēni skatīja kamīnpulksteņus, kurus izstādei sarūpējuši privātkolekcionāri. Vairākums no pulksteņiem izgatavoti Francijā 19.gs. sākumā, jo toreiz kamīnpulksteņi tika uzskatīti par greznuma lietu.

   Skolēni atsauksmēs par izstāžu nama “Brīvvalsts dārgumu nams” apmeklējumu rakstīja, ka interesants eksponāts bija Rēzeknes mēra amata ķēde, ka bija laba iespēja virtuāli padarboties digitālos stendos, skatīt zobenu, apbalvojumus un, sēžot uz terases, vērot Rēzeknes pilsdrupas.

Paldies programmas “Latvijas skolas soma” piedāvājumam, izstāžu nama “Brīvvalsts dārgumu nams” vadītājai Jolantai Leitānei par interesanto un aizraujošo stāstījumu, kas nedeva skolēniem garlaikoties.

Informāciju sagatavoja skolotāja Marija Smirnova

Click to listen highlighted text!