Programmas “Latvijas skolas soma” piedāvājums – teātra izrāde “Spreideits”

Kultūrizglītības programma “Latvijas skolas soma” kopš 2018. gada rudens nodrošina skolēniem valsts apmaksātu iespēju regulāri iepazīt Latvijas kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes, tā attīstot kultūras izpratnes un izpausmes kompetenci, mazinot sociālo nevienlīdzību un spēcinot lepnumu par savu valsti un tās cilvēkiem.

Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros Feimaņu pamatskolas 1.-9. klašu skolēni 29. martā Daugavpils teātrī noskatījās teātra izrādi “Spreideits”, kas ir pirmais Annas Brigaderes pasaku lugas iestudējums latgaliski uz profesionālā teātra skatuves.

Bēgot no sūrā darba un pamātes brāzieniem, augumā necilais, taču dūšas pilnais puika Sprīdītis dodas plašajā pasaulē meklēt savu laimes zemi. Ceļā viņš sastop Meža māti un Vēja māti, cīnās ar milzu Lutausi, Sīkstuli un pašu Nelabo. Taču pēc visiem pārbaudījumiem viņš saprot, ka nedz apsolītā bagātība, nedz daiļā princese Zeltīte nespēj viņam dāvāt meklēto laimi, vien dzimtās mājas un tuvinieki. Nekur nav tik labi kā mājās. Taču Sprīdītim jāiziet pārbaudījumiem bagāts ceļš, lai nonāktu pie atziņas, ka katrs ir pats savas laimes kalējs un viņa laimīgā zeme ir blakus cilvēkiem, kuriem viņš patiešām rūp.

Spraigais sižets, vizuālie efekti, krāšņās dekorācijas, skatuves tērpi, lieliska aktieru spēle, dejas un muzikālais pavadījums aizrāva mazos un lielos skatītājus tā, ka ne mirkli nezuda interese par mazā laimes meklētāja piedzīvojumiem.

Iepazīstot teātra mākslu, skolēni klātienē varēja skatīt Daugavpils teātra ēku, tās funkcionalitāti un savdabīgumu, gūt spilgtu sajūtu mozaīku, daudz pozitīvu emociju, vērtīgi pavadīt laiku, mācīties uzvedības kultūru.

Paldies Daugavpils teātrim par lielisko izrādi un Programmai “Latvijas skolas soma” par iespēju apmeklēt šo izrādi.     

Raksta autors - Aina Drikšņa, programmas “Latvijas skolas soma” koordinatore Feimaņu pamatskolā
Fotogrāfijas - Raisa Piruško un Inita Otikova

Click to listen highlighted text!