Rāznas ezerā ielaisti zušu mazuļi

24.08.2022

Zivju resursi

24. augustā biedrība “Rāznas ezers – cilvēkam un dabai” Rāznas ezera Tilīšu līcī ielaida zušu mazuļus. Rāznas ezera zivju resursu papildināšanai iztērēti 4950 eur, finansējums nācis no biedrības savāktās naudas. Zušu mazuļus piegādāja lietuviešu firma ŽŪB “Žemele”.

Rāznas ezerā tika ielaisti aptuveni 2400 zušu mazuļi. Sākotnēji transporta konteineros zušiem uzlej ezera ūdeni, lai tos sagatavotu ūdens temperatūrai. Tad tos laiž tuvu pie krasta, gandrīz zālē, lai zutēni varētu iejusties jaunajā vidē. Rāznā ielaistie zušu mazuļi ir 4 gadus veci, 25 gari un katrs sver aptuveni 45 gramus. Kā skaidroja ŽŪB “Žemele” pārstāvis – zušu mazuļi, kas ir augumā brangāki, vieglāk adaptējas, turklāt tiem ir lielākas iespējas aizsargāt sevi brīvajā dabā.

Lai gan zuši aug lēni, kā arī tie pārvietojas ne vien ūdenī, bet arī pa sauszemi, šāda zivju resursu papildināšana ir vērtīga vietējai nozvejai.

Sagatavoja: Liāna Runča

Foto: Liāna Runča

Click to listen highlighted text!