Rāznas ezera peldvietu teritoriju sakopšana

Turpinoties peldēšanas sezonai, arvien vairāk peldēt gribētāju dodas uz Rāznas ezeru. Dažreiz cilvēkiem nākas konstatēt nesakoptas pludmales. Pašvaldība vēlas atgādināt, ka Rēzeknes novadam piederošās peldvietas tiek regulāri uzkoptas, tiek sekots līdzi to labiekārtojumam un ūdens kvalitātei. Jānorāda, ka lielākā daļa no Rāznas ezera apkārtnes ir privātīpašumu teritorijas, Rēzeknes novada pašvaldība aicina to īpašniekus sakopt sev piederošās piekrastes.

Pēc ūdens prieku baudīšanas lūdzam savākt mantas, atkritumus izmest tam paredzētajās vietās. Lūgums nepiesārņot ūdeni, neatstāt pēc sevis nesakārtotas ugunskura vietas, nelauzt un nebojāt laipas, ģērbtuves, soliņus, biotualetes un citu inventāru. Sastopoties ar nekārtību Rēzeknes novada publiskajās peldvietās, lūdzam ziņot, lai pēc iespējas ātrāk varam tās novērst.

Rēzeknes novada Administratīvās inspekcijas vadītāja Vija Netle-Galeja norāda: “Rēzeknes novada Administratīvā inspekcija šovasar vairākas reizes apsekojusi visas pieejamās peldvietas Rāznas ezera krastos. Kopumā pludmales ir sakoptas. Lielākoties nekārtību pludmalēs rada atpūtnieki. Nesakoptas pludmales pārsvarā konstatētas privātīpašumu teritorijā. Taču brīdinot īpašnieku un veicot preventīvo darbu, nekārtības parasti tiek novērstas.”

Rēzeknes novada pašvaldības publiskās peldvietas Rāznas ezerā: Čornajas pagasta pludmale Dukstigalā, Kaunatas pagasta pludmale Vilkukrogā, Kaunatas pagasta pludmale Asticos, Lipušku pagasta pludmale Lipuškos. Šajās peldvietās ir laipas, soliņi un ģērbtuves. Rēzeknes novada pašvaldība seko līdzi peldvietu labiekārtojumam, kā arī regulāri veic ūdens kvalitātes mērījumus.

Radio intervija par Rēzeknes novada pludmaļu labiekārtošanu: ŠEIT

Rēzeknes novada publiskās peldvietas: ŠEIT