Reorganizēs Rēzeknes novada sporta skolas

17.02.2022

Izglītība

Rēzeknes novada domes sēdē 17. februārī tika pieņemts lēmums reorganizēt Rēzeknes novada pašvaldības teritorijā esošās sporta skolas - Viļānu sporta skolu un Rēzeknes novada bērnu-jaunatnes sporta skolu (BJSS), apvienojot tās abas vienā iestādē. Jaunā, apvienotā izglītības iestāde darbu uzsāks ar nākamo mācību gadu, 1. septembrī.

Kā uzsvēra Izglītības un sporta pārvaldes vadītājs Guntars Skudra, šī nav nedz skolu slēgšana, nedz likvidēšana, bet gan apvienošana, kā to paredz labas pārvaldības prakse pēc administratīvi teritoriālās reformas: “Viens no uzdevumiem pēc pērn īstenotās administratīvi teritoriālās reformas bija apvienot iestādes ar vienādām funkcijām, lai varētu ekonomēt līdzekļus un būtu vienota pārvaldība. Turklāt sporta skolu gadījumā nav arī tādas autonomas ēkas, uz kuru atnāk bērni, jo skolēniem nodarbības notiek savās skolās vai pagastā.” Slēgt nav paredzēts arī nevienu treniņprogrammu, kas abās sporta skolās ir bijušas līdz šim.

Abi līdzšinējo sporta skolu direktori vērtē, ka no apvienošanās lielākie ieguvēji būs sporta skolas audzēkņi. “Šobrīd arī valstiski tiek pievērsta pastiprināta uzmanība un piešķirts finansējums, lai nodrošinātu pēctecību sportā, tas ir, lai būtu gan jaunākā, gan vidējā, gan vecākā treniņgrupa. Kopīgi mums to nodrošināt būs vieglāk, piemēram, šobrīd Viļānos nav pēctecības futbolā, savukārt Rēzeknes novada BJSS nebija pēctecības vieglatlētikā,” pastāstīja Viļānu sporta skolas direktors Aleksejs Šlapakovs. “Skolēniem pozitīvi būs arī tas, ka paplašināsies pieejamais nodarbību klāsts, piemēram, Viļānos, ja būs interese, varēsim organizēt galda tenisa, dambretes un sporta meistarības pilnveides futbola grupas,” papildināja Rēzeknes novada BJSS vadītājs Aldis Ciukmacis.

Apvienotās sporta skolas juridiskā adrese būs Maltā, Sporta ielā 5 (līdzšinējās Rēzeknes novada BJSS telpās), kur ir ļoti plaša sporta bāze un infrastruktūra. Neskaitot sporta trenerus, kas ir apmaksāti no valsts mērķdotācijas un pašvaldības budžeta, plānots, ka jaunajā sporta skolā būs

direktors (1 likme), sporta organizators (1 likme), lietvedis (0,5 likmes) un sporta ārsts (0,5 likmes). Tā kā šobrīd katrai skolai ir vadītājs un darbinieki, līdz 1. maijam Izglītības un sporta pārvaldei jāorganizē darbinieku izvērtēšana. Savukārt līdz 10. maijam izglītojamo vecāki tiks informēti par sporta skolu reorganizāciju - būtībā par nosaukuma maiņu Viļānu puses audzēkņiem, jo treniņprogrammu realizācijas vietas paliks kā līdz šim.

Jāpiebilst, ka šajā mācību gadā Rēzeknes novada bērnu-jaunatnes sporta skolu apmeklē 605, savukārt Viļānu sporta skolu - 97 jaunie sportisti.

Madara Bērtiņa,

Rēzeknes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

Click to listen highlighted text!