Rēzeknē notiek tūrisma konference EiroVelo11

Publicēts: 27.11.2021

Atjaunots: 01.12.2021

Vide un tūrisms

Latgales vietējās rīcības grupas sadarbībā ar Latgales tūrisma asociāciju un tūrisma nozares speciālistiem realizē projektu, kura mērķis ir veicināt velotūrisma attīstību Austrumlatvijas reģionā, marķējot velo maršrutu EuroVelo11. Tādējādi gan popularizējot Austrumlatviju kā Eiropas velo tūrisma galamērķi, gan sekmējot ekoloģiskās situācijas uzlabošanu ceļojot „zaļi” un veicinot uzņēmējdarbības attīstību velomaršruta pieguļošajās teritorijās.

EuroVelo ir Eiropas Riteņbraucēju federācijas projekts. Tas paredz izveidot vienotu veloceļu tīklu, kas aptvertu visu Eiropu un pa kuru riteņbraucēji varētu droši pārvietoties no vienas valsts uz citu. Šobrīd EuroVelo tīklā ir 17 maršruti, to kopgarums sasniedz vairāk kā 90 000 km. EuroVelo maršruti ir domāti ne tikai profesionālajiem riteņbraucējiem, bet arī vietējiem katras valsts iedzīvotājiem ikdienas aktivitātēm. No šiem 17 maršrutiem Latvijai cauri ved trīs-EV10, EV11 un EV13.  

Velomaršruta EV11 posms velobraucējus ieved Latvijas teritorijā cauri Zarasu (Zarasai) pilsētai, tālāk pa dabas parku “Medemu ezeraine” un gar Sventes ezera krastu uz Daugavpili. No Daugavpils pa dabas parka “Daugavas loki” teritoriju uz Krāslavu, no kuras tālāk uz Aglonu un Dagdu. Tālāk ceļš ved cauri Rāznas Nacionālajam parkam uz Ludzu un tālāk uz Rēzeknes pilsētu, kur  EV11 aiz Rēzeknes novada teritorijas pieslēdzas EV11 Vidzemes posmam. Savukārt, lai Latgales apceļotājiem ļautu iepazīt visu Latgales teritoriju, tika izveidots reģionālais velomaršruts ar numuru 11, kas no Ludzas tālāk aizved gar austrumu pierobežu līdz pat Gulbenei, kur tālāk pieslēdzas Greenway velo tīklam. 

Līdz šim projekta īstenošanas gaitā tika izstrādāta Austrumlatvijas velotūrisma attīstības stratēģija, kuras autors ir Vidzemes Augstskolas profesors Andris Klepers, un izdota arī Latgales velomaršrutu karte latviešu, krievu un angļu valodā. Velomaršruta kartes failu elektroniski var apskatīties un lejupielādēt Latgales tūrisma mājaslapā- latgale.travel vai arī, sazinoties ar vietējo tūrisma informācijas centru, iegūt drukāto velo ceļvedi. Līdz aktīvajai velo sezonai tiks nomarķēts velomaršruts visā tā garumā, kas ir gandrīz 500 km, kā arī tiks organizēts velo maratons, kas būs arī EV11 atklāšanas pasākums. 

Latgales reģiona tūrisma asociācija “Ezerzeme” jau šobrīd aicina, plānojot savus šīs vasaras piedzīvojumus, izvēlēties apceļot Latviju un Latgali dabai draudzīgā veidā- ar velosipēdu.

Laiks: 30.11.2021no plkst.11.00 līdz 16.00. 
Vieta: klātienē Latgales vēstniecība GORS (SIA “Austrumlatvijas koncertzāle”) un Zoom platformā. 

EuroVelo 11 konferences informācija:

Pieteikšanās saite: https://tinyurl.com/2dua62uy

Darba kārtība: https://ej.uz/konferenceEV_11

Konferenci klātienē iespējams apmeklēt tikai personām ar derīgu Covid 19 sertifikātu par vakcināciju vai arī Covid 19 izslimošanu. Covid-19 sertifikāts un personu apliecinošs dokuments tiks pārbaudīts pie ieejas.

Projekts “Velo tūrisma attīstība Austrumlatvijā, pieslēdzoties starptautiskajam Velomaršrutu tīklam EuroVelo11”, projekts Nr. 19-00-A019.332-000002

Click to listen highlighted text!